Image default
Klub

Romero: Jestem zawsze gotów

628-390-romero-3

Sergio Romero wystąpił dotychczas tylko w dwóch spotkaniach Manchesteru United w tym sezonie, jednak w obu spisał się bardzo dobrze, co zawdzięcza trenerom klubu z Old Trafford.

Ze wględu na doskonałą dyspozycję Davida De Gei, możliwości gry argentyńskiego numeru jeden w United jest znacznie ograniczona. Na początku zeszłego sezonu Romero zaliczył kilka bardzo udanych spotkań, jednak po powrocie Hiszpana do składu, Argentyńczykowi pozostała tylko rola rezerwowego bramkarza.

Sergio podchodzi ze spokojem do całej sytuacji i jest on pod wielkim wrażeniem trenerów United, którzy sprawiają, że bramkarze są gotowi, kiedykolwiek przyjdzie im wejść na boisko.

Nasza współpraca układa się bardzo dobrze. Mamy dwóch trenerów, Silvinho [Louro] oraz Emilio [Alvarez] i moim zdaniem ja, David i Sam trenujemy z nimi na prawdę ciężko.

– Z każdym tygodniem czujemy się ze sobą coraz lepiej. Myślę, że można to dostrzec po grze Davida, gdy jest na boisku, czuje się on wtedy bardzo dobrze i jest zrelaksowany, ponieważ nasza praca na treningach w tygodniu jest bardzo dobra.

– To samo można było zobaczyć u mnie, gdy miałem okazję do gry. Ciężko trenowałem i czekałem na swoją szansę, a gdy taka się przytrafiła, byłem w stu procentach gotowy. Jak wspomniałem, na treningach wykonujemy na prawdę kawał dobrej roboty – powiedział Argentyńczyk.

Romero zagrał dotychczas tylko w meczach w EFL Cup z Northampton i w Lidze Europy z Zorią Ługańsk i jak sam mówi, te dwa spotkania dodały mu dużo pewności siebie.

Ciężko trenujesz w tygodniu by w weekend zagrać, dlatego gdy zbliża się mecz, jesteś w stu procentach gotowy i do dyspozycji menadżera oraz kolegów z drużyny. Twoim celem jest pokazanie im, że jesteś gotowy go gry.

Romero wypowiedział się też na temat wpływu trenerów, którzy przybyli na Old Trafford wraz z Jose Mourinho, podkreślając, że pracują oni nad każdym możliwym scenariuszem, z jakim bramkarz może mieć do czynienia w trakcie meczu.

– Nie znałem ich wcześniej, ale myślę że ich lata doświadczeń w piłce sprawiają, że są oni w stanie nam na prawdę wiele przekazać. Pracujemy i trenujemy w taki sposób, w jaki możliwe, że nie mieliśmy wcześniej okazji trenować.

– Obecnie trening bramkarzy nie sprowadza się tylko i wyłącznie do jednej sytuacji, ale jest bardziej złożony. Nie skupiamy się na jednym zadaniu, ale trenujemy dwie czy trzy sytuacje jednocześnie.

– Na przykład wykonujemy podanie i potem kontynuujemy grę, później w zależności czy podanie było dobre czy złe, piłka może do nas wrócić i musimy być na to gotowi. W zależności od danej sytuacji, musimy się liczyć z tym, że być może piłka ponownie do nas trafi.

– To wszystko ma na celu poszerzenie wizji gry bramkarza. Nie ograniczają nas do jednej sytuacji, tylko mamy mieć szersze spojrzenie na to co dzieje się na boisku. Nasi trenerzy mają dokładnie te wiedzę.

– Próbują oni przekazać nam byśmy byli bardziej skoncentrowani i mieli na uwadze, że dana sytuacja często nie kończy się po jednym zagraniu piłki. Czy wykonasz dobrą interwencje w meczu czy złą, nawet w przypadku wielu sytuacji możesz wykonać najlepszą interwencję, jednak piłka zawsze może wyjść na róg, pozostać w boisku czy nawet trafić prosto pod nogi przeciwnika, dlatego za każdym razem musimy być gotowi na kolejną piłkę – zakończył Sergio.

Podobne artykuły

Poznaliśmy kadry na towarzyski mecz United z Bayernem

Mateusz Motyka

Oficjalnie: Phelan stałym asystentem Solskjaera!

adi87a

Luke Shaw Piłkarzem Roku! Podsumowanie gali Man Utd.

adi87a