Image default
Transfery

Chińczycy przygotowują rekordową ofertę dla Rooneya

628-390-rooney-13

Chińczycy są przygotowani na złożenie rekordowej oferty finansowej dla Wayne’a Rooneya. Anglik miałby być jednym z najlepiej opłacanych piłkarzy świata.

Kapitan Manchesteru United zapewne nie zagra w dzisiejszym spotkaniu ze Stoke, co będzie oznaczało, że przegapi drugi mecz ligowy z rzędu.

Wayne otrzymał zaproszenie od działaczy chińskiej federacji i to do niego zależy ostateczna decyzja. Chińczycy byli w stanie przyciągnąć do swojej ligi kilku znanych piłkarzy z Europy. Inwestorzy chcą zbudować szanowaną na całym świecie ligę piłkarską i przeznaczają na ten cel miliony.

Wayne Rooney to ogromna gwiazda w Chinach. – powiedział Li Jiuquan dyrektor ds. marketingu Chińskiego Związku Piłki Nożnej.

Mój syn wie wszystko na temat Rooneya. Jeśli Rooney zagrałby w Chinach, to spodziewam się ogromnego zainteresowania w naszym kraju i na całym świecie. Tylko Messi i Ronaldo są popularniejsi.

Chińczycy są w stanie podołać nawet najbardziej wygórowanym żądaniom piłkarzy i przebicie obecnego kontraktu Wayne’a nie będzie problemem.

Kolejni piłkarze będą przechodzili do Chin. Kluby chcą być coraz lepsze, a ściąganie znanych piłkarzy zainteresuje fanów.

Nagły atak chińskiego kapitału wiążę się z ambicjami rządzącego krajem Xi Jinping, który chce  zorganizować i zwyciężyć w Mistrzostwach Świata.

W Chinach grają już m.in. znany z Chelsea Ramires, były piłkarz Atletico Jackson Martinez, Brazylijczyk Hulk czy Ezequiel Lavezzi.

Podobne artykuły

Sport: United wystosowało znacznie lepszą ofertę dla De Ligta

adi87a

Express: Solskjaer chce ściągnąć Rakiticia, Barca gotowa sprzedać Chorwata

Mateusz Motyka

Globoesporte: United bada sytuację Brazylijczyka Pedro

adi87a