Image default
Wypowiedzi

Hughes: Mourinho idealny na okres przejściowy

Mark Hughes

Mark Hughes nie ma wątpliwości, że Jose Mourinho poprowadzi Manchester United na sam szczyt. Były piłkarz United zdaje sobie sprawę z okresu przejściowego na Old Trafford. Według niego Jose Mourinho jest idealnym menadżerem na ten  trudny czas.

Mark Hughes nie wygrał w tym sezonie meczu ze swoim Stoke i liczy na przełamanie złej passy na Old Trafford. Jako piłkarz Walijczyk spędził w Manchesterze United 13 lat. Tym czasie zdobył 7 trofeów. Do dzisiaj pamięta atmosferę strachu jaka towarzyszyła wszystkim gościom w Teatrze Marzeń. 

Grałem w zwycięskiej drużynie Manchesteru United. Wtedy walczyliśmy o każdy możliwy tytuł i chcieliśmy wygrać każdy możliwy mecz. Nie wiem czy obecne Czerwone Diabły mają te samo podejście. Z pewnością posiadają potencjał, aby osiągnąć taki poziom. Na razie tego nie pokazali, ale biorąc pod uwagę ich umiejętności, w końcu muszą wypalić.

Nie chcą powtórzyć ubiegłego sezonu. Widzę to w ich grze. Menadżer ma na nich wpływ. Przechodzą przez okres przejściowy. Przyzwyczajenie się zajęło im trochę czasu, ale widać poprawę.

Hughes wypowiedział się na temat Wayne’a Rooneya, który jest stałym tematem w angielskich mediach.

Zawsze dyskutujemy na temat Wayne’a i jego pozycji na boisku. Rooney to doświadczony piłkarz z ogromną wartością dla Manchesteru United. Moim zdaniem to kwestia formy. Wayne w formie jest niesamowitym piłkarzem i jest w stanie zrobić różnicę. Ryan Giggs na początku kariery był szybkim skrzydłowym, ale z biegiem lat przesunięto go do środka pola. Dobry piłkarz potrafi przystosować się do nowej pozycji i z Rooneyem może być tak samo.

Podobne artykuły

Van Persie: Dajcie Solskjaerowi spokojnie pracować

Mateusz Motyka

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka