Mata: Musimy wykorzystywać zalety Zlatana

628-390-zlatan-manutd-3

Juan Mata przyznał, że koledzy Zlatana Ibrahimovicia daję z siebie wszystko, aby Szwed mógł zaprezentować pełnię swoich umiejętności. Współpraca piłkarzy Czerwonych Diabłów poskutkowała 6 golami Ibry w sezonie 2016/17.

Zlatan zdobył gola decydującego o zwycięstwie Manchesteru United nad Zorią Ługańsk w 2. meczu fazy grupowej Ligi Europy. Szwed w poniedziałek skończy 35 lat, jednak na boisku nie widać jego zaawansowanego wieku.

Wiemy, że gdy Zlatan jest na boisku, możemy liczyć na jego podania i gole. Musimy biegać za nim, aby stwarzać głębie na boisku. Graliśmy tak w trakcie meczu [z Zorią]. Daje nam wiele jako napastnik, ale może pełnić rolę pomocnika. Musimy to wykorzystywać.

Jose Mourinho dokonał czterech zmian w porównaniu do spotkania z Leicester, jednak każda z tych zmian nie miała miejsca w linii pomocy.

Dobrze się dzisiaj czułem na boisku. Możliwość gra z nimi [kolegami z linii pomocy] to przyjemność. Równie dobrze współpracuje mi się z Paulem Pogbą, który pomaga nam w ataku. Skupialiśmy się na szybkim futbolu i przyniosło nam to sukces.

Po porażce w Holandii, wygraliśmy z Zorią i będziemy chcieli zrobić to samo ze Stoke. Wygraliśmy dwa z trzech ostatnich spotkań na Old Trafford i zwycięstwo w ostatnim meczu przed przerwą reprezentacyjną jest konieczne.

Źródło:

ManUtd.com

Dyskusja