United – Leicester 4:1. Odrodzenie Czerwonych Diabłów!

Zlatan Ibrahimovic | Zieler | Manchester United - Leicester

Manchester United udowodnił krytykom, że seria słabszych wyników była tylko wypadkiem przy pracy. Czerwone Diabły rozniosły Leicester City aż 4:1.

Początkowe minuty nie obfitowały w okazje na strzelenie bramki. Piłkarze obydwu zespołów próbowali szczęścia strzałami z dystansu, ale większość prób zatrzymywała się na obrońcach.

W 22. minucie padł pierwszy gol. Z rzutu rożnego dośrodkował Daley Blind. Miejsce w polu karnym wywalczył sobie Chris Smalling i pewnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce.

Piłkarze United zupełnie zdominowali rywali po zdobyciu gola. Trzy minuty po pierwszej bramce Czerwone Diabły wyprowadziły kontrę. Do dobrego podania Herrery doszedł Zlatan. Szwed zauważył zupełnie niepilnowanego Rashforda, ale strzał nastolatka przeleciał wysoko nad poprzeczką bramki Zielera.

W 27. minucie Zlatan klatką piersiową przyjął podanie Pogby, ale jego ekwilibrystyczny strzał nie był celny.

Trzy minuty później mocnym uderzeniem z dystansu popisał się Pogba. Dobra interwencja Zielera zapobiegła podwyższeniu prowadzenia.

W 37. minucie Juan Mata zdobył swojego kolejnego gola w sezonie 2016/17. Akcja dwójkowa duetu Mata – Lingard pozwoliła Hiszpanowi uwolnić się od opieki defensorów i zdobyć bramkę.

Na kolejnego gola nie było trzeba długo czekać. W 40. minucie Daley Blind wykonywał rzut rożny. Holender zdecydował się na podanie do Juana Mata, który wyłożył Rashfordowi piłkę jak na tacy.

Już dwie minuty później Diabły zdobyły kolejnego gola. Po raz kolejny do rzutu rożnego podszedł Daley Blind. Daley popisał się doskonałym dośrodkowaniem, a Paul Pogba musiał tylko dołożył głowę.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:0. Diabły początkowo miały problemy z kontrami Leicester, ale po zdobyciu pierwszego gola zupełnie zdominowały przyjezdnych.

Piłkarze Leicester zagrali znacznie agresywniej w drugiej połowie spotkania. Poskutkowało to wspaniałym golem z dystansu Graya w 59. minucie.

W 66. minucie bardzo dobrym strzałem po ziemi popisał się Zlatan, ale Zieler zachował czujność. Podawał Lingard.

Dwie minuty później dobrą akcją popisało się Leicester. Po podaniu Schluppa strzał oddał King, jednak De Gea bez problemu obronił strzał w środek bramki.

W 84. minucie kolejny strzał oddał nadzwyczaj aktywny Zlatan. Szwed uderzył z 15. metra w środek bramki Leicester. Podawał Pogba.

Ostatnie minuty spotkania nie obfitowały w emocje. Wynik spotkania był ustalony i żadna z drużyn nie była wystarczająco zmotywowana, aby szaleńczo atakować.

MANCHESTER UNITED 4:1 LEICESTER CITY

Smalling 22′, Mata 37′, Rashford 40′, Pogba 42′ – Gray 59′

Man Utd: De Gea, Valencia, Bailly, Smalling, Blind, Pogba, Herrera, Rashford (Rooney 83′), Mata (Young 87′), Lingard (Carrick 78′), Ibrahimovic

Leicester: Zieler, Simpson, Huth, Morgan, Fuchs, Mahrez (King 45′), Drinkwater, Amartey, Albrighton (Schlupp 62′), Slimani, Vardy (Grey 45′)