MEN: Oceny za mecz z Northampton

628-390-carrick-young

Manchester United pokonał wczoraj Northampton Town 3-1 w meczu 3 rundy EFL Cup. Dziennikarz „Manchester Evening News”, Rob Dowson ocenił występ każdego z piłkarzy Czerwonych Diabłów w tym spotkaniu.

Romero
Miał kilka mieszanych momentów w meczu, jednak nie musiał się wykazać poważniejszymi interwencjami, a przy rzucie karnym nie miał wiele do powiedzenia. 6

Fosu-Mensah
Dobrze uderzył głową w pierwszej połowie, kiedy piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę, miał też jednak swój udział przy rzucie karnym dla Northampton. W drugiej połowie szybko został zmieniony. 6

Rojo
Dwa groźne dośrodkowania w pierwszej połowie, ale defensywnie kolejny słaby występ, zwłaszcza słabe wybicie głową, po którym później rywale wywalczyli rzut karny. 5

Blind
Spóźniona reakcja przy rzucie karnym, ale nie miał też w tej sytuacji żadnego wsparcia w kolegach. Nie był to jego najlepszy mecz na środku defensywy. 6

Smalling
Mierzył się z siłą fizyczną Aleksa Revella i przez zdecydowaną większość wieczoru radził sobie bardzo dobrze. 6

Carrick
Dyktował tempo gry rozprowadzając na zmianę długie i krótkie podania, poza tym strzelił pierwszego gola. Swoim dobrym występem dał do myślenia menadżerowi przed sobotnim meczem z Leicester City. 8

Schneiderlin
Grał bliżej napastników niż zwykle i zbyt często tracił piłkę w pierwszej połowie. Dobry odbiór piłki przy akcji zakończonej golem Herrery. 6

Herrera
To był cichy występ Hiszpana dopóki nie zdecydował się na strzał zza pola karnego, po którym piłka trafiła w słupek. Później uderzył drugi raz i zdobył 2 gola dla United. Poza tym zagrał do przodu piłkę, po której Marcus Rashford ustalił wynik meczu. 7

Memphis
Próbował ale nie przyniosło to wiele korzyści drużynie. W 55 minucie został niespodziewanie zmieniony, lecz podczas swojej obecności na boisku miał lekki wpływ na grę zespołu. 5

Young
Nie miał wiele szczęścia grając jako prawy skrzydłowy, ale po cofnięciu się na prawą obronę wyglądało to lepiej. 6

Rooney
Już w 6 minucie powinien zdobyć gola, jednak nie trafił w bardzo dogodnej sytuacji, a później nie było wiele lepiej. Mecz zaczął jako napastnik, lecz po wprowadzeniu na boisko Ibrahimovicia przeniósł się na prawe skrzydło. Jeśli utrzyma swoje miejsce w składzie na sobotni mecz, to będzie mógł mówić o wielkim szczęściu. 5