Przełamanie! Northampton – United 1-3!

628-390-rashford-8

Manchester United po golach Carricka, Herrery i Rashforda pewnie pokonał na wyjeździe Northampton Town i awansował do 4 rundy EFL Cup. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Revell. Poniżej relacja i gole z meczu.

6 min – United powinno prowadzić! Wayne Rooney po podaniu od Ashleya Younga uderza z kilku metrów niecelnie, mając przed sobą tylko bramkarza.

17 min – 0-1! Bramkarz Northampton łapie w polu karnym piłkę po podaniu od jednego ze swoich kolegów, a sędzia dyktuje rzut wolny pośredni. Uderzenie Rooneya z rzutu wolnego odbił jeden z piłkarzy gospodarzy, lecz dobitka Michaela Carricka z linii pola karnego była bezbłędna i Czerwone Diabły wyszły na prowadzenie.

31 min – Mogło być 2-0. Fosu-Mensah uderzył piłkę głową w poprzeczkę, ta spadła pod nogi Rooneya, który spokojnie wpakował ją do siatki. Niestety sędzia liniowy podniósł chorągiewkę.

38 min – Niebezpieczna akcja lewym skrzydłem Kenji Gorre, który spokojnie ograł Fosu-Mensaha i uderzył w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Sergio Romero. Było blisko wyrównania.

42 min – 1-1 Blind fauluje w polu karnym Hoskinsa, a sędzia wskazuje na jedenastkę, którą pewnie wykorzystał Revell. Romero nie wyczuł strzelca i zawodnik Northampton spokojnie wyrównuje wynik spotkania.

50 min – Fatalny faul dwiema wyprostowanymi nogami McCourta na Depayu. Sędzia pokazuje żółtą kartkę, a spokojnie mógł być to czerwony kartonik.

54 min – Podwójna zmiana. Ibrahimovic wchodzi za Depaya, a Rashford zastępuje Fosu-Mensaha.

58 min – Mogło być 2-1 dla United. Ander Herrera zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, a piłka po kontakcie z nogą jednego z obrońców Northampton uderza w słupek i wychodzi poza boisko.

68 min – 1-2! United wychodzi ponownie na prowadzenie. Ander Herrera wykorzystuje dobre podanie Rashforda i uderza zza pola karnego, pewnie trafiając do siatki.

72 min – Ostatnia zmiana w drużynie United. Fellaini zastępuje Schneiderlina.

75 min – 1-3 dla United! Długa piłka Herrery i niesamowity sprint Rashforda, który wygrywa pojedynek z bramkarzem i pewnie dobija piłkę na pustą bramkę.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Manchester United pewnie pokonał Northampton Town, awansując do 4 rundy EFL Cup.

NORTHAMPTON – MANCHESTER UNITED 1-3 (1-1)