Mourinho: Pogba musi zapomnieć o swojej cenie

628-390-pogba-manutd-6

Menadżer Manchesteru United, Jose Mourinho chce by Paul Pogba zapomniał o rekordowej kwocie swojego transferu i by kontynuował dobry początek po powrocie na Old Trafford.

Pogba rozegrał 90 minut w 4 meczach, które United grało od czasu ogłoszenia jego transferu z Juventusu do United. O ile oczekiwano, że Francuzowi może zająć trochę czasu by wpasować się do drużyny Jose Mourinho, o tyle menadżer Czerwonych Diabłów uważa, że już niebawem jego podopieczny pokaże swoje wysokie umiejętności, tylko musi zapomnieć o kwocie, jaką za niego zapłacono.

Jeśli spojrzymy na relacje pomiędzy tym ile zapłacono za niego, a ile klub ma dochodu, to mając na uwadze to, że inne kluby płaciły po 20,30 czy 40 milionów za piłkarzy, wydaje się to większa sprawą niż to, ile United wydało.

– Ja chce tylko by Paul zapomniał o tym i grał w piłkę. On nie miał okresu przygotowawczego przed sezonem, a zaliczył bardzo dobry występ w pierwszym meczu. To normalne, że czasem przychodzi lekka zniżka formy.

– Jestem pełen wiary w niego i wiem, jaki to piłkarz. To bardzo dobry chłopak z ogromną ambicją, wiec forma oczywiście przyjdzie. Gdy drużyna będzie grała lepiej, forma też będzie wyższa – powiedział Mourinho.

Portugalczyk wierzy, że Pogba może grać w pomocy zarówno na przypisanej pozycji, jak i jako tak zwany wolny elektron, w zależności od rywala i zaleceń menadżera.

Wszystko zależy od sytuacji. W Premier League gramy z Rooneyem na dziesiątce, a z Feyenoordem na tej pozycji grał Ander Herrera, mając za sobą czwórkę obrońców i Morgana Schneiderlina, pozostawiając większą swobodę Paulowi. Nie ma problemu z jego pozycją na boisku – dodał.

Źródło:

manutd.com

Dyskusja