Mourinho o absencji Rooneya, kontuzji Jonesa i szansie Rojo

628-390-mourinho-9

Jose Mourinho wypowiedział się przed kilkoma minutami na konferencji prasowej przed meczem z Feyenoordem o absencji Wayne’a Rooneya, szansie dla Marcosa Rojo, potencjalnym wygraniu Ligi Europy, ograniczonej liczbie miejsc na stadionie i kontuzji Phila Jonesa.

Mourinho o absencji Rooneya.

Od początku sezonu grał on w każdym meczu oraz rozegrał 90 minut dla Anglii. Chcę by był świeży na nastepne mecze. Wayne gra na ofensywnej pozycji, gdzie mam wiele opcji. 

Marcos Rojo w podstawowym składzie.

Nie podjąłem tej decyzji [pozostawienie Shawa w Manchesterze] z powodu negatywnego epizodu [złamanej nogi]. Luke to bardzo dobry piłkarz, który dobrze i ciężko pracuje. Moją opcją w pierwszych 4 meczach był Luke, Luke, Luke, Luke. Czas by zagrał Marcos.

Jose o wygraniu Ligi Europy.

Jest zbyt wcześnie by mówić o wygraniu tego turnieju, ale to wielki klub i następny mecz jest zawsze ważny, gdy grasz dla Man United. Jeśli spojrzymy co się stało w zeszłym roku przeciwko Midtjylland, fani tego nie zapominają. Może piłkarze tak, ale nie fani. Musimy być pewni, że nie śpimy.

O ograniczonej ilości miejsc na stadionie

To nie piłkarze czy menadżerowie chcą grać przy pustym stadionie. Mamy szczęście, że nie został on zamknięty, a tylko połowa obiektu została wyłączona dla kibiców. Oczywiście połowa stadionu to nie to samo co cały. Każdy piłkarz chce gorącej atmosfery. Dobrze pamiętam co stało się w meczu z Romą. Myślę, że to nie wina Feyenoordu, ten klub to coś więcej niż kilkaset osób, które stworzyło tę sytuację. Na koniec jednak to klub ponosi odpowiedzialność. Piłkarze są ukarani, ja jestem ukarany i van Bronckhorst. Grałem tu mecze towarzyskie i wiem, że nawet z połową stadionu będzie tu dobra atmosfera.

O składzie i rotacji

Zabrałem ze sobą bardzo dobry skład i zagram bardzo dobrą drużyną.

Phil Jones wypada z gry na miesiąc!

Źródło:

MEN

Dyskusja