Zlatan: Każdy pisze swoją historię

628-390-zlatan-manutd-4

Zlatan Ibrahimovic nie chce umniejszać historycznym wyczynom Erica Cantony w barwach Czerwonych Diabłów.

Zlatan chce napisać własną historię. Nie jest zainteresowany zastępowaniem Cantony na kartach historii Manchesteru United. Szwed jest nieustanie porównywany z Cantoną ze względu na umiejętności, ostentacyjność i wyrazisty charakter. Zdobywając trzy gole w trzech meczach Premier League Ibra już teraz jest uważany za ikonę Manchesteru United.

Każdy piłkarz ma własną historię. Porównywanie nie ma sensu, ponieważ nie gram w zespole z tamtego okresu, natomiast Eric nie grał u boku tych samych zawodników co ja. Cieszy mnie, że wiele osób stawia mnie na tym samym poziomie co Cantonę, ponieważ Eric miał niesamowity wpływ na historię klubu. Nikt nie zabierze mu wyczynów w barwach Manchesteru United. Ja jestem sobą i nie mam zamiaru udawać kogoś innego. Znam swoją wartość i ciężko pracuję na treningach, aby móc dać z siebie wszystko w trakcie meczów.

Zlatan podziękował fanom za sposób w jaki powitali go na Old Trafford.

Osoby związane z Manchesterem United ułatwiają mi aklimatyzację w nowym klubie. Doceniam to, ponieważ już pierwszego dnia czułem się jak w domu. Zachowanie ludzi świadczy o szacunku, jakim mnie darzą. To motywuje mnie do lepszej gry, ponieważ chcę się odwdzięczyć. To ogromne wyzwanie. W każdym kraju w którym grałem zdobywałem trofea i postaram się, aby w Manchesterze United nie było inaczej.

Dyskusja