Schmeichel: Pep jest nudny i ma wiele szczęścia

628-390-guardiola-2

Były bramkarz Manchesteru United w ostrych słowach skrytykował Pepa Guardiolę. Schmeichel uważa, że styl gry Bayernu pod wodzą Pepa był nudny, a jego sukcesy w Barcelonie są rezultatem poziomu piłkarzy, których miał do dyspozycji.

Guardiola to synonim sukcesów w europejskiej piłce. Ma na swoim koncie 3 tytuły mistrza Hiszpanii, Puchar Hiszpanii i dwa zwycięstwa w Champions League z Barceloną. W Monachium zdobył trzy tytuły mistrza Niemiec i dwa Puchary Niemiec. Mimo tego Schmeichel skrytykował Pepa za nudny styl futbolu.

Solidnie spisał się w Bayernie. Niestety muszę przyczepić się do stylu gry. Z interesującej drużyny zrobił bardzo nudny zespół dla widza. Wcześniej Bayern szybko przechodził do ataku i posiadał szybkich piłkarzy. Po jego przyjściu wszystko się zmieniło. Nie mogę natomiast przyczepić się do wyników.

Schmeichel dodał, że wyniki Barcelony były zasługą Lionela Messiego, Xavi’ego i Andresa Iniesty.

Pep przychodzi do klubu z niesamowitą reputacją. To co zrobił w Barcelonie było fantastyczne, jednak duża w tym zasługa zawodników. Nie zrobiłby tego samego z innym zestawem piłkarzy. Wcześniej wszyscy menadżerowi – włącznie z Sir Alexem Fergusonem – byli skupieni na zdobywaniu goli. Pep to zmienił, ponieważ chciał się utrzymywać przy piłce jak najdłużej. Według jego filozofii zespół, który utrzymuje się przy piłce tak długo, musi w końcu przełamać obronę i zdobywać bramki. To samo zobaczymy w Manchesterze City, jednak Premier League to zupełnie inny świat.

Źródło:

Independent

Dyskusja