El. MŚ: Anglia pokonuje Słowację. Rooney z rekordem!

628-390-rooney-eng-5

Reprezentacja Anglii pokonała na wyjeździe 1-0 Słowację w pierwszym meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Świata, które odbędą się w Rosji w 2018 roku. Wayne Rooney zaliczył w tym meczu swój 116 występ w reprezentacji, czym pobił rekord Davida Beckhama.

Sam Allardyce zaliczył bardzo szczęśliwy debiut w roli selekcjonera reprezentacji Anglii, gdyż jego podopieczni w meczu z grającą przez 40 minut w dziesiątkę Słowacją (czerwoną kartkę otrzymał Skrtel) zdobyli zwycięskiego gola dopiero w 94 minucie, a autorem trafienia był Adam Lallana.

Najwięcej meczów w reprezentacji Anglii ma dotychczas na koncie bramkarz Peter Shilton (125 meczów), jednak to Wayne Rooney zaliczył wczoraj swój 116 mecz, stając się rekordzistą spośród zawodników z pola, wyprzedzając legendę Manchesteru United, Davida Beckhama (115 meczów w kadrze). Przypomnijmy, że kapitan United jest też najlepszym strzelcem w reprezentacji z dorobkiem 53 goli.