Deschamps: Martialowi brakuje świeżości i konsekwencji

628-390-martial-mu-5

Selekcjoner reprezentacji Francji jest zdania, że słabszy początek sezonu w wykonaniu Anthony’ego Martiala jest spowodowany przemęczeniem i brakiem konsekwencji jego podopiecznego.

Martial wystąpił w tym sezonie w każdym meczu United, jednak w każdym z nich opuszczał też boisko przed czasem. Dodatkowo 20-latek nie trafił jeszcze w tym sezonie do siatki. W ostatnim spotkaniu ligowym z Hull City, Marcus Rashford i Henrikh Mkhitaryan dali bardzo dobre zmiany i właśnie w przypadku jego gorszej dyspozycji, konkurencji z ich strony powinien się obawiać Francuz.

Napastnik ma za sobą bardzo intensywny pierwszy sezon w barwach Manchesteru United, w którym był wiodącą postacią w drużynie i właśnie w tym Didier Deschamps upatruje przyczyny jego słabszej postawy na Euro 2016 oraz na początku bieżących rozgrywek Premier League.

W jego wieku, nawet jeśli udowodniło się już wiele, trzeba przejść przez ten etap. Musi utrzymać grę na określonym poziomie przez tygodnie, a nawet miesiące.

– Martial grał bardzo dużo. Był jednym z piłkarzy, którzy grali najwięcej w poprzednim sezonie, dlatego nie był w najlepszej formie podczas Mistrzostw Europy. On ma dużo jakości, ale powiedziałem mu, że czasami musi dać z siebie jeszcze więcej. Brakuje mu konsekwencji. Tu chodzi o jego stan umysłu, dlatego musi czasem powalczyć z samym sobą – powiedział Deschamps.

Źródło:

The Mirror

Dyskusja