Aguero oskarżony przez FA

628-390-aguero-2

Sergio Aguero został oskarżony za domniemane uderzenie przeciwnika, które nie zostało dostrzeżone przez oficjeli meczowych, lecz zostało zarejestrowane na nagraniu wideo – brzmi komunikat Angielskiej Federacji Piłkarskiej.

Napastnik Manchesteru City był zamieszany w incydent z zawodnikiem West Ham United, Winstonem Reidem w 76 minucie niedzielnego meczu [28 sierpnia 2016 roku]. Ma on czas do godziny 18 w środę 31 sierpnia na ustosunkowanie się do oskarżenia.

Wydarzenia bez piłki, które nie zostaną dostrzeżone w trakcie spotkania przez meczowych oficjeli są analizowane przez trzech elitarnych byłych oficjeli.

Każdy z członków panelu obejrzy nagranie wideo niezależnie od innych i podejmie decyzję, czy usunął by zawodnika popełniającego wykroczenie.

Dla wydarzeń analizowanych po fakcie, osoby z panelu decydujące o karze muszą pozostać anonimowe – czytamy na oficjalnej stronie FA.

Powyższe oskarżenie oznacza, że zawodnikowi Manchesteru City grozi 3 meczowe zawieszenie i prawdopodobnie opuści on derby Manchesteru, a także dwa kolejne mecze ligowe swojej drużyny.

Źródło:

TheFA.com

Dyskusja