Rooney nadal kapitanem w reprezentacji!

628-390-rooney-eng-4

Sam Allardyce postanowił, że Wayne Rooney pozostanie kapitanem reprezentacji Anglii – informuje “Sky Sports”. Dodatkowo piłkarz Manchesteru United ma ponownie występować na pozycji napastnika.

Rooney przygotowuje się w St George’s Park wraz z reprezentacją Anglii do meczu kwalifikacyjnego do Mistrzostw Świata ze Słowacją. Sam Allardyce potwierdził, że kapitan Manchesteru United pozostanie także kapitanem reprezentacji Anglii, a dodatkowo nowy selekcjoner nie zamierza iść w ślady Roya Hodgsona, który regularnie wystawiał 30-latka w linii pomocy i chce on by Rooney grał w pierwszym składzie na pozycji numer 10, tuż za Harrym Kane’em w systemie 4-2-3-1.

Wayne był doskonałym kapitanem dla Anglii i sposób w jaki pełnił on te funkcje sprawił, że łatwą decyzją było wybranie go ponownie do tej roli. Osiągnięcia Wayne’a mówią same za siebie, to najbardziej doświadczony piłkarz w kadrze i ma duży respekt w drużynie. Wszystko to potwierdza, że wybór jego osoby jest w pełni uzasadniony – powiedział Allardyce.

Oprócz Rooneya i Kane’a, w formacji ofensywnej Anglików brylować mają na krzydłach Raheem Sterling z Manchesteru City i Michail Antonio z West Ham.

Źródło:

Sky Sports

Dyskusja