Raiola wyjaśnia dlaczego transfer Pogby trwał tak długo

628-390-pogba-manutd-5

Manchester United sfinalizował na początku tego miesiąca najdroższy transfer w historii piłki nożnej, kupując Paula Pogbę z Juventusu Turyn za rekordowe 89 milionów funtów. Agent Francuza, Mino Raiola wyjawił dlaczego saga transferowa trwała tak długo.

Holender przekazał, że głównym powodem długiej sagi z udziałem piłkarza był jego udział w Mistrzostwach Europy. Raiola nie chciał dekoncentrować swojego klienta i decydującą rozmowę na temat jego przyszłości odbył dopiero podczas wakacji Pogby w Stanach Zjednoczonych.

Zidane chciał go w Realu Madryt, a oprócz tego było jeszcze pięć czy sześć innych, równie dobrych klubów. Manchester United jest teraz dużo silniejszym zespołem, gdy mój gracz do nich dołączył – powiedział Mino.

Nie rozmawiałem z Pogbą w trakcie Mistrzostw Europy, a po turnieju był on bardzo rozczarowany wynikiem finału i wyjechał na wakacje. Rozmowę odbyliśmy dopiero po moim przybyciu do Miami, wtedy powiedział czego chce i że Manchester to jego dom – dodał agent.

Po dwóch spotkaniach Paula Pogby widać, że aklimatyzacja w zespole przebiega bardzo dobrze i że może być on dużym wzmocnieniem Manchesteru United.

Dyskusja