Mourinho: Spodziewałem się trudnego meczu

628-390-mourinho-8

Jose Mourinho nie ukrywał zadowolenia w trakcie konferencji prasowej po meczu z Hull City. Oto co nasz menadżer miał do powiedzenia.

Wiedziałem, że Hull to dobry zespół. Spodziewałem się trudnego meczu. Mówiłem moim piłkarzom, że musimy zmierzyć się z waleczną drużyną. Nie mogliśmy pozwolić im na odpoczynek. Każda strata piłki kończyła się jej odzyskaniem po kilku sekundach, więc ich defensorzy ciągle musieli być skupieni. Do tego zmieniliśmy styl gry. Oczywiście mieliśmy szczęście w ostatnich minutach, ale zasłużyliśmy na zwycięstwo.

Głównym tematem wszystkich wypowiedzi Mou po meczu był Marcus Rashford, który dał Manchesterowi United zwycięstwo.

Rashford jest bardzo dobry. Pracuję z nim na treningach i to widzę, chociaż już w zeszłym sezonie pokazał, co potrafi. Marcus jest innym piłkarzem niż Ibra czy Rooney, więc daje nam odmienne cechy niż ta dwójka. Jestem zadowolony z jego postawy i całego zespołu.

Nowy menadżer United nie może uniknąć porównań do Louisa van Gaala.

Znacznie różnie się od Louisa van Gaala. Trenujemy pod kątem warunków meczowych i ćwiczymy tylko to, co jest nam potrzebne. Kryjemy strefowo i staramy się podawać do przodu w każdym możliwym przypadku. Nie chcemy utrzymywać piłki w bezpiecznej strefie. Mamy jeszcze wiele do poprawy, ale mam dobrych piłkarzy, więc sprawiają, że moja praca jest łatwiejsza.

Mourinho uważa, że Zlatan nie musi być grotem formacji ofensywnej.

Marcus zdobył decydującego gola, ale jego trafienie nie sprawiło, że zmienię swoje zdanie o wyjściowej jedenastce. Jeśli obrońca zaliczył dobre spotkania, jednak popełnił jeden błąd decydujący o porażce, to nie zmieniasz go. Mam dwa tygodnie przed kolejnym meczem. Muszę wziąć pod uwagę kondycję moich piłkarzy po przerwie reprezentacyjnej. Nie wiem czy Rashford będzie grał. Zlatan Ibrahimovic to napastnik pierwszego wyboru i gra z całym zespołem. Obecnie drugi napastnik znajduje się za Ibrą, ale możliwe, że trafią się mecze w których to Zlatan będzie za plecami napastnika.

Portugalczyk rzucił wszystkie siły do ataku, ponieważ był bardzo zadowolony z gry zawodników odpowiadających za defensywę.

Musimy dominować. Graliśmy bardzo ofensywnie, ponieważ rywale nie byli w stanie kontrować. Fellaini i środkowi obrońcy radzili sobie w defensywie, więc mogłem rzucić wszystkie siły do ataku.

Mou nie ukrywał, że musiał zmotywować swoich podopiecznych w przerwie.

W przerwie mówiłem moim piłkarzom, że na treningach byli agresywniejsi niż w czasie pierwszej połowy spotkania. W drugiej połowie pokazali agresję i chcieli zdobyć bramkę.

Źródło:

YouTube

Dyskusja