Reakcja Mourinho na wylosowaną grupę Ligi Europy

628-390-mourinho-6

Manchester United zagra w grupie A Ligi Europy, a jego rywalami będą Fenerbahce Stambuł, Feyenoord Rotterdam i Zoria Ługańsk. Jose Mourinho na konferencji prasowej przed meczem z Hull City odniósł się do wyników dzisiejszego losowania.

W Lidze Mistrzów jest wiele podobnych grup, to dobrze dla rozgrywek. Wiemy, że będzie to trudna grupa, ale myślę, że to dobrze. Jeśli gralibyśmy z mało ekscytującymi drużynami, to i fani nie mieliby radości z nocy na Old Trafford. To dobre dla fanów i piłkarzy, ponieważ będą bardziej zmotywowani. Dobrze też dla rozgrywek, które nie cieszą się taką atrakcyjnością jak Liga Mistrzów. Obecność takiej drużyny jak Manchester United w tym turnieju i mecze przeciwko Feyenoordowi, czy Fenerbahce – nie wiem nic o grze drużyny z Ukrainy i jej jakości – to dobre dla nas – powiedział Jose Mourinho.

Rywale
Fenerbahce zakończyło rozgrywki tureckiej ligi na drugiej pozycji i po pokonaniu 5-0 w dwumeczu Grsshoppers, awansowali do fazy grupowej. W składzie drużyny ze Stambułu występuje Robin Van Persie, który trafił do tej drużyny w zeszłe lato z United i z pewnością będzie się cieszył na możliwość gry przeciwko swojej dawnej drużynie.

Feyenoord, w którym także grał Van Persie, zakończył rozgrywki holenderskiej Eredivisie na 3 pozycji, tracąc aż 21 punktów do mistrza – PSV Eindhoven. Zespół prowadzi były reprezentant Holandii, Giovanni van Bronckhorst, a w jego sztabie szkoleniowym są też byli piłkarze Liverpoolu – Dirk Kuyt i Brad Jones.

Ukraińska Zoria Ługańsk znajduje się wśród najmniejszych klubów w tegorocznej Lidze Europy oraz jest zespołem, z którym United nigdy wcześniej się nie mierzyło. Poprzedni sezon ligowy na Ukrainie zakończyli oni na 4 pozycji, 22 punkty za mistrzem – Dynamem Kijów.

Kiedy odbędą się mecze:
1 mecz – 15 wrzesień
2 mecz – 29 wrzesień
3 mecz – 20 październik
4 mecz – 3 listopad
5 mecz –  24 listopad
6 mecz – 8 grudzień

Źródło:

manutd.com

Dyskusja