Blomqvist: Zlatan nigdy nie był tak napompowany

628-390-zlatan-manutd-3

Jesper Blomqvist jest podekscytowany startem sezonu w wykonaniu Zlatana Ibrahimovicia i Manchesteru United. Zdaniem byłego piłkarza Czerwonych Diabłów, jego rodak grał w wielu klubach, lecz dawno nie widział go tak “napompowanego” i cieszącego się futbolem.

Menadżer United, Jose Mourinho sprowadził głośne nazwiska na Old Trafford, wyczuwając potrzebę wprowadzenia drużyny z Old Trafford na wyższy poziom i obecność Zlatana w drużynie oraz jego gra w pierwszych trzech meczach sezonu pokazuje, że może być to droga, dzięki której Czerwone Diabły znów będą regularnie zdobywać trofea.

Blomqvist dostrzega ekscytację kibiców na Old Trafford grą Ibrahimovicia i sam też jest pod wielkim wrażeniem jego pierwszych meczów w czerwonej koszulce.

Zlatan nie mógł mieć lepszego startu. To niesamowite. Anglia to kraj szalejący za futbolem, a Manchesterem jest miastem, w którym fani mieli dawniej wszystko, ale od dawno nie było tu takiego piłkarza jak on.

– Można dostrzec, że Zlatan jest świadomy przed jakim stoi wyzwaniem i że musi grać teraz dobrze. Jest bardzo napompowany, by temu podołać, dawno nie widziałem go tak cieszącego się grą.

– Niesamowicie jest to oglądać. Ciężko pobić początek, jaki ma w United. Przypomina mi Erica Cantonę, ta cała otoczka, to jak się prowadzi. On pokazuje wszystkim, że jest zwycięzcą i że jest pewien, iż wszystko będzie po jego myśli. Ma taki spokój, mądrość i pewność siebie jak Cantona.

– Dla Mourinho i ludzi w Manchesterze United, którzy wybrali Zlatana, jego mentalność zwycięzcy wiele znaczy, ponieważ oni teraz na prawdę potrzebują takiej mentalności – powiedział Blomqvist.

Dyskusja