Pique: Guardiola czy United? Zawsze będę Czerwonym Diabłem!

628-390-pique

Gerard Pique powiedział, że będzie z zainteresowaniem śledził losy Manchesteru City pod wodzą Pepa Guardioli, ale przekazał też, że spośród dwóch klubów z Manchesteru, zawsze będzie kibicował United.

Hiszpan spędził 4 lata na Old Trafford w początkowym okresie swojej kariery, zaliczając 23 mecze w barwach Czerwonych Diabłów, by potem w 2008 roku odejść do FC Barcelony.

Obrońca Blaugrany powiedział, że przyjście do Manchesteru City Guardioli, a także obecność znanego z Barcelony dyrektora piłkarskiego, Txiki Berigistaina sprawi, że z zainteresowaniem będzie on śledził losy drużyny z Etihad Stadium, ale od razu dodał też:

Pomiędzy Pepem i United, zawsze wybiorę to drugie. Spędziłem tam [w United] kilka na prawdę dobrych lat i traktuję ten klub jak mój drugi dom. Zawsze będę Czerwonym Diabłem. 

– Przyjście Pepa pomoże w podniesieniu poziomu w Premier League. Będę z uwagą śledził grę City, bo znam wiele osób, które tam są. Nie chodzi tylko o Pepa, ale też Txiki, który pomógł w moim transferze do Barcy, a także moi koledzy z reprezentacji, Jesus Navas, czy David Silva. Będę się starał z niecierpliwością śledzić ich grę. Oglądanie tej ligi to przyjemność – powiedział Pique dla “Mundo Deportivo”.

Źródło:

ESPN

Dyskusja