Zawodnicy United zachwyceni formą Bailly’ego

628-390-bailly-1

Ander Herrera, Michael Carrick oraz Luke Shaw są zachwyceni formą pierwszego nabytku Jose Mourinho, Erica Bailly’ego, który prezentuje się znakomicie od początku swego pobytu w Manchesterze. Koledzy opisują Iworyjczyka jako “bestię” i “obrońcę z krwi i kości”.

Bailly dołączył do klubu z Old Trafford z Villarealu i był mało znanym piłkarzem przez wyspiarskich kibiców. 22 letni zawodnik szybko pokazał kibicom, że jest dużym wzmocnieniem i pomimo młodego wieku zachowuje chłodną głowę. Eric został już dwa razy wyróżniony jako najlepszy zawodnik spotkania (przeciwko Leicester i przeciwko Bournemouth).

Myślę, że Eric ma ogromny talent. Jest bestią, jest potwornie silny, szybki i bardzo inteligentny. Nie jest typem ryzykanta, więc nie obawiamy się o kłopoty, gdy jest przy piłce. – powiedział o młodszym koledze Ander Herrera.

Jest dobry w powietrzu, bardzo energiczny, przy każdym odbiorze jest szalony, aby przejąć piłkę. Doskonale spisał się przeciwko Vardy’emu, a to wcale nie było proste, ponieważ Anglik był jednym z najlepszych zawodników w zeszłym sezonie. Eric wygrał prawie każdy pojedynek! Sezon jest długi i musimy twardo stąpać po ziemi. Eric będzie potrzebny, ale jest młody i musi jeszcze wiele pokazać. – dodał Hiszpan.

Kolejną osobą, która pozytywnie zaskoczyła się Bailly’m to Carrick. 35 latek nie mógł nachwalić się swojego nowego kolegi podczas wywiadu dla United Review.

Eric wygląda, jakby uwielbiał bronić. W dzisiejszych czasach obrońców uczy się bardziej rozgrywania piłki, nie działa to jak powinno. On jest obrońcą z krwi i kości, prawdziwym defensorem. Zagrał wspaniałe spotkanie na Wembley i jestem pewien, że będzie stawał się coraz lepszy. – skomentował Michael Carrick.

Shaw rozpoczął trzy spotkania u boku Iworyjczyka i tak jak pozostali bardzo chwali jego grę.

Jest tym, czego potrzebowaliśmy! Jest bardzo skupiony na piłce i dzięki temu umie we właściwym momencie czysto przejąć piłkę. Jest bardzo solidny w grze defensywnej, jestem bardzo szczęśliwy, że go tutaj mamy. Jest znakomitym zawodnikiem i bardzo ważnym zawodnikiem dla Manchesteru United. – dodał od siebie młody Anglik.

Źródło:

ManUtd.com

Dyskusja