Zablokowane wypożyczenie Andreasa Pereiry

628-390-pereira-5

Menadżer Fulham Slavisa Jokanovic jest zmotywowany, aby ściągnąć na zasadzie wypożyczenia Andreasa Pereirę. Transfer blokuje Craig Kline zajmujący się analizą danych statystycznych w londyńskim klubie.

Jokanovic skrytykował filozofię transferową Fulham. Andreas jest zarzewiem konfliktu pomiędzy menadżerem a kierownikiem działu rekrutacji Fulham. Slavisa jest zdesperowany i chce zatrudnić Pereirę w ciągu najbliższych dni. Brazylijczyka polecił mu sam Jose Mourinho. Transfer blokuje Amerykanin Craig Kline, który zatrudnia piłkarzy na podstawie określonych schematów statystycznych.

Craig to przyjaciel syna właściciela Fulham. Syn Shahida Khana studiował z Klinem na tym samym uniwersytecie. Amerykanin przeprowadza transfery na podstawie analizy danych statystycznych. Z tego powodu jest nazywany ‘Moneyball’ – w filmie o tym samym tytule Jonah Hill był owładnięty manią analizy danych.

Po zremisowanym 2-2 meczu z Cardiff Slavisa skrytykował proces rekrutacyjny klubu.

Moje zdanie nie liczy się w kwestii budowania zespołu. W ciągu ostatnich 9 miesięcy Fulham opuścili zawodnicy, którzy byli dla mnie ważni. Pytajcie Craiga Kline’a, bo to on o wszystkim decyduje. Nie jestem sfrustrowany, ale zaskoczony. Jest bardzo ważnym członkiem struktur klubu, ale nikt go nie zna. Powinien się ujawnić i powiedzieć  co robi w Fulham. 

Źródło:

Daily Mail

Dyskusja