Vieira: Pogba musi być sobą

628-390-pogba-manutd-6

Paul Pogba ze względu na swoją cenę nie mógł uniknąć porównań do Lionela Messiego i Cristiano Ronaldo. Patrick Vieira uważa, że Paul powinien być sobą i unikać jakichkolwiek nawiązań do duetu, który zdominował światową piłkę.

Na początku swojej kariery Pogba był nazywany “nowym Patrickiem Vieirą”, jednak dosyć szybko pozbył się tej łatki. Po meczu z Southampton Jose Mourinho porównał Paula do Cristiano Ronaldo i Lionela Messiego, ale Vieira nie uważa tego za dobre zachowanie menadżera. Były piłkarz Arsenalu chce, aby Paul grał w swoim stylu i nie starał się dorównać wyczynom strzeleckim piłkarzy Realu i Barcelony.

Jestem fanem Pogby. Jest fantastycznym piłkarzem, ale Premier League to trudna liga. Do tego na swoich barkach ma spore pokłady presji ze względu na cenę i oczekiwania. Musi znaleźć odpowiedni balans, bo nie będzie w stanie wygrywać meczów w pojedynkę. Jeśli spróbuje czegoś czego nie będzie w stanie zrobić, to spodziewam się kłopotów. Czytałem, że Paul będzie w stanie wygrać tyle samo, co Ronaldo i Messi. Nie można oczekiwać od niego 40 goli w sezonie. On daje technikę i fizyczność, która jest bardzo potrzebna w środku pola.

Pogba zaliczył aż 103 kontakty z piłką w piątkowym meczu. Dołożył do tego 5 przechwytów, 4 strzały i 2 kluczowe podania. Mimo tego Patrick radzi doświadczonym piłkarzom Manchesteru United, aby pomagali Paulowi w zachowaniu zimnej głowy.

Wokół niego są fantastyczni piłkarze, który będą w stanie mu pomóc. Ibrahimovic może być w tej kwestii bardzo ważny, bo jest niesamowitym strzelcem i silnym charakterem w szatni. Paul musi z tego korzystać.

Źródło:

Mirror

Dyskusja