Mkhitaryan wspierany przez Mourinho

628-390-mkhitaryan-manutd-2

Henrikh Mkhitaryan nie zaliczył jeszcze pełnoprawnego debiutu w Manchesterze United, jednak Jose Mourinho był zadowolony z jego wejścia z ławki w meczu z Southampton.

Portugalski menadżer był zachwycony z przywitania, jakie fani zgromadzeni na Old Trafford zgotowali nowemu nabytkowi. Henrikh zagrał w piątkowym spotkaniu tylko przez 14 minut, ale pokazał dlaczego Jose zdecydował się na wydanie ponad 26 milionów funtów na jego kartę zawodniczą.

Uważam, że Mkhitaryan pokazał swoje umiejętności i fani to docenili. – powiedział Mourinho.

Po meczu pomocnik napisał na Twitterze, że to dopiero początek i pokaże jeszcze więcej.

To nie pierwszy raz, kiedy Mou wypowiadał się o roli Henrikha w Manchesterze United. W czwartek przed meczem z Southampton Portugalczyk został o to zapytany przez dziennikarzy.

Henrikh to jedna z opcji. W meczu z Leicester potrzebowałem szybkości, więc postawiłem na Jessego Lingarda. W meczu z Bournemouth zależało mi na zawodniku, który będzie mógł zaatakować z każdego miejsca na boisku. W takim przypadku najlepszym wyborem był Mata. Za plecami Zlatana chciałem ustawić Rooneya i nie było miejsca dla Henrikha. Niektórzy menadżerowi uważają, że ich nabytki muszą grać przez cały czas. Ja taki nie jestem. Zespół jest ważniejszy.

Dyskusja