“Pogba ma wiele cech Zidane’a i Platiniego”

628-390-pogba-manutd-9

Były kolega z drużyny i legenda Juventusu Turyn, Gianluigi Buffon jest pod wielkim wrażeniem umiejętności Paula Pogby i przekazał on, że Manchester United pozyskał niesamowitego piłkarza.

Bramkarz Starej Damy obserwował rozwój Pogby przez ostatnie 4 lata, od czasu gdy trafił on do Turynu z United w 2012 roku i jest zdania, że Francuz stał się przez ten czas wielkim profesjonalistą i że ma szanse by zostać najlepszym piłkarzem Świata.

To możliwe [by Pogba został najlepszym piłkarzem Świata]. Przy szczęściu jest to możliwe. To wielki wojownik na boisku, ale poza tym ma też wielki talent. Jego kontrola nad piłką i sposób wyprowadzania piłki z obrony do ataku jest niesamowity. Dla nas to wielka strata, ale oczywiście decyzję  podejmował z dyrektorami klubu, a nie z piłkarzami – powiedział 38-letni bramkarz.

Buffon i Pogba wygrali przez ostatnie 4 lata wiele trofeów z Juventusem, w tym 4 mistrzostwa Włoch, 2 Puchary Włoch, 2 Superpuchary Włoch, a także awansowali do finału Ligi Mistrzów. Zdaniem włoskiego bramkarza, Francuz osiągnie sukces również w Anglii.

Nie mam wątpliwości, że Paul osiągnie sukces w Premier League. Adaptacja może mu zająć trochę czasu, ale jestem pewien, że to zrobi, szczególnie, że zna klub bardzo dobrze, co jest niezwykle ważne.

– Manchester United pozyskał bardzo dobrego piłkarza, trudno go porównać do któregoś z wielkich zawodników, ale ma on wiele wspólnych cech z gry Zidane’a i Platiniego – zakończył Gigi Buffon.

Źródło:

The Mirror

Dyskusja