Herrera: Valencia najlepszym prawym obrońcą Świata

628-390-valencia-3

Z dala od blasku fleszy, które skupiają się na Zlatanie Ibrahimoviciu i Paulu Pogbie, Antonio Valencia imponuje kibicom Manchesteru United w tym sezonie. Ekwadorczyk jest jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym prawym obrońcą Świata – powiedział Ander Herrera dla MUTV.

Valencia rozpoczął swój 8 sezon na Old Trafford i 31-latek pod wodzą Jose Mourinho wydaje się prezentować najwyższą formę od kilku lat, stając się jednym z czołowych piłkarzy Czerwonych Diabłów.

Dobra forma Ekwadorczyka nie umknęła Anderowi Herrerze:

Lubię go i zawsze lubiłem styl jego gry. Wiem, że nie jest to typowy prawy obrońca, ponieważ grał on wcześniej jako skrzydłowy, ale sądzę, że teraz jest najlepszym prawym obrońcą na Świecie, może razem z Danim Alvesem. Myślę, że Antonio to na pewno jeden z najlepszych prawych obrońców na Świecie.

– Mamy prawego obrońcę, który jest szybki i dośrodkowuje 6 czy 7 razy na mecz, zawsze lub prawie zawsze skutecznie, on rozumie piłkę. Gdy mam piłkę przy nodze, wiem, że Antonio jest zawsze gotowy by ją dostać, zawsze dając mi jedną opcje do podania.

– Myślę, że on będzie dla nas bardzo ważny w tym sezonie. Już jest bardzo ważny dla klubu, w którym jest od 8 lat. Tak jak mówiłem pod koniec poprzedniego sezonu, że szykuje się tu coś wyjątkowego i każdy chce być tego częścią – powiedział Herrera.

Źródło:

manutd.com

Dyskusja