Guardian: Fonte ostatnim elementem układanki Mourinho

628-390-fonte

Jose Mourinho ma nadzieję, że obrońca Southampton, Jose Fonte stanie się jego piątym piłkarzem, który wzmocni w tym okienku drużynę Manchesteru United – informuje “The Guardian”.

32-latkowi został tylko rok do końca kontraktu ze Świętymi i mimo otrzymania propozycji nowej umowy, dotychczas nic nie zostało ustalone.

Mourinho ma obecnie do dyspozycji na środku obrony Chrisa Smallinga, Marcosa Rojo, Erica Bailly, Phila Jonesa oraz Daleya Blinda i jest on zdania, że doświadczony Portugalczyk byłby idealny uzupełnieniem defensywy Czerwonych Diabłów.

Menadżer United jest zdania, że Fonte może też pomóc w rozwoju Bailly’ego, ponieważ mimo iż Iworyjczyk ma bardzo dobry początek na Old Trafford, wciąż jest młody i niedoświadczony, dlatego mógłby czerpać wiedzę od ogranego w Premier League zawodnika.

Zdaniem mediów na Wyspach, Fonte miałby dążyć do transferu na Old Trafford, wcześniej mówił on:

Jeśli jest zainteresowanie, należy być dumnym, że jestem łączony z takim klubem jak Manchester United. To prawda, że znam Mourinho od wielu lat. Graliśmy przeciwko sobie wielokrotnie, zna on mnie bardzo dobrze.

Źródło:

The Guardian

Dyskusja