Mourinho: Fellaini czuje się potrzebny

628-390-fellaini-4

Jose Mourinho powiedział, że tuż po potwierdzeniu go jako menadżera Manchesteru United, zadzwonił do Marouane Fellainiego, by zapewnić go o swoich planach wobec niego, co mogło być powodem przemiany Belga.

Po słabych sezonach United pod wodzą Davida Moyesa i Louisa van Gaala, Fellaini stał się jednym z najbardziej krytykowanych piłkarzy. Pod wodzą Jose Mourinho Belg przechodzi jednak wielką przemianę i po rozegraniu przez niego pełnych 90 minut w każdym z dotychczasowych 3 meczów Czerwonych Diabłów można powiedzieć, że Fellaini jest jednym z bardziej wyróżniających się piłkarzy w drużynie.

Może zwykły telefon może sprawić różnicę. Nie czuł się on potrzebny. Tuż po otwarciu okna transferowego, każdy mówił, że odejdzie z klubu i że nie jest mi potrzebny. Może telefon dzień po mojej prezentacji w Manchesterze United wiele zmienił, ponieważ powiedziałem mu: “Zapomnij o wszystkim co czytałeś, uważam, że na pewno nie odejdziesz.”

– Myślę, że przy dobrze zorganizowanej grze, piłkarze też czują się pewniej. On grał dobrze z Michaelem Carrickiem, z Anderem Herrerą i z Paulem Pogbą – powiedział menadżer Czerwonych Diabłów.

Mourinho żałuje, że wielu z bardzo dobrych piłkarzy z jego składu nie miało jeszcze okazji do gry lub dostało niewiele minut na boisku i czeka on z niecierpliwością na wrzesień, kiedy to Czerwone Diabły zagrają w Lidze Europy i w Capital One Cup, dzięki czemu będzie więcej okazji by dać szansę gry pozostałym zawodnikom.

Mam w drużynie wielu dobrych piłkarzy. Było mi smutno z powodu wielu piłkarzy takich jak Carrick, Memphis, Jones, których nie wyznaczyłem do gry.

Wyczekuję września, ponieważ relacje mogą być dobre, a piłkarze mogą być wspaniałymi profesjonalistami, ale piłkarz to piłkarz. Jeśli nie zagra jednego, dwóch czy trzech meczów, nadejdzie frustracja i trudno będzie dobrze trenować. A jeśli nie będą dobrze trenować, będę miał powód by ich nie wystawiać i pójdą w odstawkę. Dlatego wyczekuję września – Fosu-Mensah, Rojo, Carrick, Schneiderlin, Depay, Rashford, mamy dużą grupę piłkarzy wielkiej jakości. Z niecierpliwością wyczekuję września, bo wtedy będą mecze Capital One Cup i Ligi Europy i każdy wówczas dostanie to na co zasługuje, czyli minuty na boisku – dodał Mourinho.

Źródło:

Daily Mail

Dyskusja