Zlatan po meczu z Southampton

628-390-zlatan-manutd-3

Zlatan Ibrahimovic dwoma golami przyczynił się do zwycięstwa nad Southampton. Po swoim bardzo dobrym występie miał wiele do powiedzenia.

Zlatan w 36. minucie strzelił gola głową po dośrodkowaniu Wayne’a Rooneya, natomiast w 52. minucie wykorzystał rzut karny.

Jeśli drużyna gra dobrze, to dobrze grają też jednostki. Staram się robić to w czym jestem najlepszy – stwarzać okazje, pomagać kolegom i zdobywać bramki. Mam na swoim koncie już 3 gole. Jestem zadowolony z postawy drużyny. Odnieśliśmy dwa zwycięstwa w dwóch meczach i stajemy się coraz lepsi. Wygrana w pierwszym meczu domowym cieszy, ale musimy ciągle odnosić zwycięstwa, aby utrzymać nasze morale na wysokim poziomie. Jesteśmy szczęśliwi z kolejnych trzech punktów. Kolejne powinny trafiać na nasze konto automatycznie.

Ibra podzielił się także przemyśleniami na temat elementów gry w których staje się lepszy.

Przebywam w Manchesterze mniej niż miesiąc. Paul wrócił do domu, jednak musi przyzwyczaić się do nowej drużyny. W moim przypadku jest tak samo. Muszę zapoznać się z nowym otoczeniem i naszym stylem gry. Mam wiele do nadrobienia na boisku i poza nim. Nie grałem jeszcze w Anglii, więc wszystko jest dla mnie nowe. Musimy się poznać i wtedy nasza misja będzie zakończona.

Szwed musiał czekać 36 minut na pierwszego gola w dzisiejszym meczu. Powiedział kilka słów również na ten temat.

Tutaj nie mam tak wielu szans jak we Francji, ale to normalne. Rywalizacja w Premier League jest ogromna i byłem na to przygotowany. Jeszcze się poznajemy, ale gdy widzę, że mogę stanąć przed szansą, to skupiam się na zdobywaniu bramek. Dla mnie nie ma różnicy pomiędzy wczesnym bądź późnym zdobywaniem goli. Liczą się punkty, a nie czas trafienia czy jego autor.

Wayne Rooney asystował przy golu byłego napastnika PSG. Zlatan wypowiadał się o nim w samych superlatywach.

Wayne to nasz kapitan i lider. Pomaga każdemu z nas na boisku i poza nim. Ciężko pracował przez cały mecz i stworzył nam kilka klarownych okazji.

Na zakończenie wywiadu Zlatan zażartował sobie z Paula Pogby z którym wspólnie udzielał wywiadu.

Następnym razem po prostu podaj! W tamtym przypadku naprawdę powinien podać! – powiedział w kontekście kontry z 92. minuty meczu.

Źródło:

YouTube

Dyskusja