Zlatan kąsa! Pewne zwycięstwo nad Southampton!

Zlatan - Manchester United - Southampton

Manchester United pokonał Southampton 2:0 w meczu 2. kolejki Premier League. Obydwie bramki zdobył Zlatan Ibrahimovic.

W pierwszej połowie spotkania padł tylko jeden gol, jednak obydwie drużyny potrafiły stworzyć sobie kilka okazji do zdobycia bramki. Goście oddali więcej strzałów (6), jednak tylko jeden z nich wymagał interwencji Davida de Gei. Podopieczni Jose Mourinho postawili za to na dokładność – tylko jeden z czterech strzałów był niecelny.

Pierwsza groźna okazja miała miejsce w 13. minucie. Po krótkiej dominacji przyjezdnych akcja przeniosła się pod pole karne Southampton, ponieważ po podaniu Zlatana Paula Pogba popisał się technicznym strzałem, który zmusił Forstera do interwencji.

W 19. minucie dobrym dośrodkowaniem popisał się Nathan Redmond, jednak Dusan Tadic o kilka centymetrów minął się z piłką.

W 27. minucie Shane Long oddał strzał w kierunku bramki strzeżonej przez Davida de Geę, ale piłka minęła bliższy słupek. Po raz kolejny podawał Nathan Redmond, który zagrał głową po wrzutce z rzutu wolnego.

Dwie minuty później ekwilibrystycznym uderzeniem popisał się Zlatan Ibrahimovic. Futbolówka przeleciała nad poprzeczką, ale złożenie się do strzału zasługiwało na uwagę.

32. minuta przyniosła kolejną groźną akcję dla gości. Tadic popisał się fantastycznym prostopadłym podaniem, dzięki któremu przed okazją stanął Shane Long. Tym razem napastnik trafił w światło bramki, jednak siła uderzenia nie mogła sprawić kłopotu naszemu bramkarzowi.

W 36. minucie meczu zobaczyliśmy pierwszego gola. Wayne Rooney doszedł do zbyt mocnego podania jednego z kolegów i doskonałym dośrodkowaniem obsłużył Ibrahimovic. Szwed uderzył głową i nie pozostawił Forsterowi najmniejszych szans.

Gol Manchesteru United sprawił, że obydwie drużyny zwolniły tempo. Wynik 1:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

W 49. minucie David de Gea musiał wyciągać piłkę z siatki, jednak gol nie został zaliczony z powodu faulu zdobywcy gola – Dusana Tadica.

W 51. minucie Jordy Clasie sfaulował w swoim polu karnym Luke’a Shawa. Anthony Taylor podyktował rzut karny, którego na gola zamienił niezawodny Zlatan Ibrahimovic. Było już 2:0.

Goście starali się odrobić straty, ale strzały Redmonda i Classiego nie wymagały interwencji bramkarza „Czerwonych Diabłów”.

Anthony Martial w 65. minucie stanął przed bardzo dobrą okazją. Zdecydował się na uderzenie, chociaż mógł podać lepiej ustawionemu Zlatanowi. Ostatecznie piłka nie znalazła drogi do bramki.

Goście nie rezygnowali z ataków, mimo że wynik meczu był już przesądzony. W 75. minucie meczu Cedric Soares wrzucił piłkę w pole karne, a do pozycji strzeleckiej doszedł Shane Long. Jego strzał minął długi słupek bramki de Gei.

„Czerwone Diabły” oddały kontrolę rywalom, jednak trudno było nie odnieść wrażenia, że nic złego nie może się stać.  Kolejne akcje gości kończyły się na bloku defensywnym Manchesteru United i ostatecznie wynik nie uległ zmianie.

MANCHESTER UNITED 2:0 SOUTHAMPTON
Bramki: Zlatan Ibrahimovic 36′, Zlatan Ibrahimovic 52′

SKŁADY:

Manchester United: De Gea, Valencia, Bailly, Blind, Shaw, Fellaini, Pogba, Mata (Mkhitaryan 75′), Rooney (Smalling 89′), Martial (Herrera 82′), Ibrahimovic

Southampton: Forster – Cedric, Fonte, Van Dijk, Targett, Romeu (Clasie 12′), Hojbjerg, Davis (Austin 67′), Tadic, Redmond, Long (Rodriguez 85′)