“Pogba to nie Messi ani Ronaldo, ale to najlepszy pomocnik Świata”

628-390-pogba-manutd-7

Paul Pogba nie ukrywa, że zamierza w przyszłości zdobyć Złotą Piłkę. Jose Mourinho jest zdania, że może on to osiągnąć, ale by tego dokonać, jako pomocnik nie powinien być rozliczany za strzelane gole, ale za zwycięstwa i zdobyte trofea.

Ostatnim piłkarzem, który oprócz Leo Messiego i Cristiano Ronaldo zdobył Złotą Piłkę był Brazylijczyk Kaka, który sięgnął po to wyróżnienie w 2007 roku. Pogba zamierza w niedalekiej przyszłości przerwać serię czołowych piłkarzy La Ligi i chce zostać najlepszym piłkarzem Świata. Zdaniem Jose Mourinho jest to możliwe, ale nie można oczekiwać od Pogby zdobyczy bramkowych takich, jak wspomnieni napastnicy.

Zwykle jeśli mówimy o najlepszych piłkarzach na Świecie, myślimy o tych którzy strzelają najwięcej goli. Czy Paul może zdobyć tyle bramek co Messi czy Ronaldo? Nie sądzę by zdobył chociaż 25% tych bramek. Myślę, że nie zdobędzie 20 goli w sezonie. Jeśli bycie najlepszym na Świecie oznacza strzelanie wielu goli, to nie ma on szans. Ale to jeden z najlepszych pomocników, myślę, że mogę powiedzieć, że najlepszy pomocnik na Świecie. Nie można oceniać pomocnika po strzelanych golach, ale po wygranych meczach i zdobytych trofeach.

Portugalczyk jest pewny, że Pogba będzie miał duży wpływ na grę Manchesteru United, jednak uważa, że nie musi to nastąpić od pierwszego meczu.

Nie martwię się wpływem Pogby na naszą grę. Jestem przekonany, że będzie on bardzo duży, ale nie oczekujcie, że od pierwszego meczu będzie on bardzo zauważalny. Widzę, że jest on bardzo inteligentny. Ma dużą pewność siebie i nie przejmuje się rolą gwiazdy w zespole. Myślę, że odnajduje się w tej roli bardzo dobrze.

Nie widzę po nim ciążącej na nim presji, nie widzę na treningach by próbował zrobić coś innego, co pokazywało by że jest lepszy. Myślę, że jego wpływ będzie bardziej naturalny, stopniowo poprawiający jakość drużyny, ponieważ po to tu jest – by zdobywać trofea.

– Nie oczekuję od niego, że przy pierwszym kontakcie z piłką przedrybluje 5 piłkarzy i strzeli cudownego gola. Oczekuję, że przy pierwszym kontakcie z piłką wykona celne podanie, potem kilka celnych podań, dokona właściwych wyborów i będzie miał pozytywny wpływ na mecz – powiedział Mourinho.

Dyskusja