Jose wyjaśnia absencję Mkhitaryana

628-390-mkhitaryan-manutd-3

Henrikh Mkhitaryan trzy ostatnie mecze oglądał głównie z ławki rezerwowych i nie dane mu było zawitać w wyjściowej jedenastce. Fani zaczęli tworzyć różne historie, ale Jose Mourinho postanowił uciąć wszelkie spekulacje na temat Ormianina.

Mkhitaryan przeszedł do Manchesteru United w zeszłym miesiącu za ponad 26 milionów funtów i przez pierwsze trzy mecze stale gościł w pierwszej jedenastce. Pomimo tego kolejne spotkania Ormianin mógł oglądać głównie w roli rezerwowego, a na jego pozycji grali Juan Mata i Jesse Lingard (obaj strzelili bramki podczas swoich występów).

Tu chodzi o najlepszą opcję na dany mecz. Po przeanalizowaniu gry Leicester doszedłem do wniosku, że bardziej przyda nam się szybkość Lingarda. Przeciwko Bournemouth natomiast, pomyślałem, że założą wysoki pressing i będzie nam potrzebny zawodnik jak Mata, który potrafi stworzyć mnóstwo wolnej przestrzeni między liniami. – wyjaśnił Mourinho.

Wielu menadżerów, gdy kupują zawodników, to pierwsza rzecz o jakiej myślą to chronienie ich i bronienie ich decyzji. Zawodnicy których kupują grają cały czas. Ja taki nie jestem, dla mnie liczy się przede wszystkim zespół i jego potrzeby. W poprzednich dwóch meczach Mata i Lingard byli najlepszymi opcjami dla drużyny, więc podjąłem taką decyzję – dodał Portugalczyk.

Mkhitaryan jest super piłkarzem i dostanie wiele szans podczas tego sezonu, jestem pewien! – zakończył w swoim stylu Jose.

Dyskusja