Herrera przedyskutował z Mourinho swoją pozycję w zespole

628-390-herrera-7

Ander Herrera w wywiadzie dla MUTV wyjaśnił swoją rolę w drużynie Jose Mourinho. Hiszpan ma być ważną postacią w Manchesterze United w bieżącym sezonie.

Pomocnik United nie był ulubieńcem Louisa van Gaala przez ostatnie dwa lata, jednak Mourinho widzi potencjał byłego piłkarza Athletic Bilbao i chce regularnie korzystać z jego usług. Herrera był jednym z wyróżniających się zawodników w wygranym 3-1 meczu pierwszej kolejki Premier League z Bournemouth.

Hiszpan grał na pozycji cofniętego środkowego pomocnika wraz z Marouane Fellainim i właśnie w tej części boiska, szczególnie po transferze Paula Pogby, widzi go Jose Mourinho.

Mam trochę inną niż dotychczas rolę w drużynie i myślę, że mogę być na tej pozycji ważny dla menadżera. Rozmawiałem z nim i jesteśmy w tym zgodni, że mogę być ważnym piłkarzem dla drużyny i mogę jej pomóc grając na tej pozycji [cofniętego środkowego pomocnika].

– Uważam, że mogę wygrywać wiele piłek dla drużyny w środkowej strefie. Mój instynkt pozwala mi na to, by odzyskiwać piłkę dla drużyny najszybciej jak to możliwe – powiedział pomocnik Czerwonych Diabłów.

Dyskusja