MEN: Mourinho już zdobył zaufanie niedowiarków

628-390-mourinho-8

Mimo iż Jose Mourinho jest menadżerem Manchesteru United od zaledwie kilku tygodni, już zdołał do siebie przekonać osoby, które nie były pewne co do słuszności jego zatrudnienia na Old Trafford – informuje “Manchester Evening News”.

Jak wcześniej informowano w angielskich mediach, zanim zdecydowano się na zatrudnienie Mourinho, opinie na temat jego osoby wśród osób związanych z United były mieszane, jednak Ed Woodward z uwagi na fakt iż zwycięstwo w Pucharze Anglii w poprzednim sezonie było dotychczas jedynym znaczącym trofeum United po odejściu na emeryturę Sir Aleksa Fergusona w 2013 roku, ostatecznie podpisał kontrakt z Portugalczykiem.

Wielu fanów Czerwonych Diabłów jest zdania, że The Special One powinien zastąpić Fergusona trzy lata temu, jednak Szkot na swojego następcę namaścił Davida Moyesa, a kolejnym menadżerem został Louis van Gaal. Obaj menadżerowie nie spełnili pokładanych w nich nadziei.

Przeciwnicy zatrudnienia Mourinho mieli wątpliwości czy będzie on nawiązywał do klubowych tradycji odnośnie wprowadzania do pierwszej drużyny piłkarzy z akademii, a także czy styl prezentowany przez jego drużynę będzie ofensywny, do czego Manchester United przyzwyczaił nas na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat.

Jedną z osób które wątpiły w słuszność przyjścia na Old Trafford Jose Mourinho był Sir Bobby Charlton, lecz zdaniem “Manchester Evening News”, Portugalczyk już zdobył zaufanie znacznej większości osób, które nie były przekonane co do jego osoby.

Mourinho po kilku tygodniach pracy  w United wygrał Tarcze Wspólnoty pokonując 2-1 Leicester City, a także nakłonił Paula Pogbę do powrotu do Manchesteru, co na Old Trafford odbierane jest jako duży sukces. Dodatkowo wyniki pierwszych dwóch meczów i styl w obu spotkaniach napawa optymizmem na rozpoczęty w zeszłym tygodniu sezon.

Dyskusja