MEN: Mourinho zrobi dla Depaya to co dla Robbena w Chelsea?

628-390-memphis-robben

Memphis Depay zaczął swoją przygodę z Manchesterem United od dwóch goli z Club Brugge, jednak potem było znacznie gorzej. Zdaniem “Manchester Evening News”, Jose Mourinho może jednak nakierować Memphisa na ścieżkę sukcesów, podobnie jak zrobił z Arjenem Robbenem w Chelsea.

Po słabym debiutanckim sezonie w barwach United, media spekulowały iż może on opuścić Old Trafford, jednak Jose Mourinho przekazał, że widzi w nim duży potencjał i znajduje się on w jego planach.

Poprzedni sezon to coś do czego nie chcę zbytnio wracać. Kojarzę Memphisa z gry na Mundialu w 2014 roku, a także widziałem go wielokrotnie w barwach PSV Eindhoven. Mając ten obraz jego osoby przed oczami wiem, że chce go zatrzymać. On skupia się na futbolu i jest bardzo rozczarowany poprzednim sezonem, ale wróci silniejszy – powiedział Mourinho o Depayu.

22-latek wciąż ma przed wiele lat gry i jego dalsza kariera na Wyspach pod wodzą Jose Mourinho może potoczyć się podobnie do jego rodaka – Arjena Robbena, gdy ten został sprowadzony do Chelsea w 2004 roku przez The Special One. Holender w niedługim czasie stał się gwiazdą na Stamford Bridge. Robben wielokrotnie podkreślał, że traktuje Mourinho jako swojego mentora, który go nakierował na drogę pełną sukcesów.

Gdy trafiłem do Chelsea i pracowałem z Mourinho, to był mój pierwszy raz za granicą, więc było to dla mnie bardzo istotne. Spotykając go byłem wciąż bardzo młody, ale mentalnie i taktycznie, bardzo nade mną popracował. Pamiętam go jako bardzo wymagającego, ale dzięki temu nie można było przy nim obniżyć swojego poziomu. Graliśmy wiele meczów, ale to jak przygotowywał drużynę, co mówił do piłkarzy, on zawsze potrafił powiedzieć odpowiednie słowa w odpowiednim czasie. Zrobiłem wielki krok w przód pod wodzą Mourinho – powiedział Robben.

Mourinho był zawsze bardzo twardy dla swoich piłkarzy i musiałeś robić to czego od Ciebie wymagał. Dla mnie to było dobre. Wielka rzecz, której się nauczyłem od Mourinho, to jego mentalność. Nauczył nas jak być silnym, grać zespołowo, a także być wymagającym wobec siebie – dodał.

Praca z takim menadżerem jak on była dobrą decyzją i zrobiłem z nim wielki krok do przodu, rozwinąłem się jako piłkarz i wygrałem dwa razy ligę w ciągu 3 lat, dwa razy Puchar Ligi i Puchar Anglii – zakończył Holender.

Dyskusja