MEN: Dlaczego Mkhitaryan nie dostaje szans na grę?

628-390-mkhitaryan-manutd-2

Henrikh Mkhitaryan nie może początku kariery w Manchesterze United zaliczyć do udanych. Ormianin został pominięty w wyjściowej jedenastce przez Jose Mourinho zarówno w meczu o Tarcze Wspólnoty z Leicester City, jak i w 1 kolejce Premier League z Bournemouth.

W miniony weekend Mkhitaryana spotkało kolejne rozczarowanie, najpierw został pominiety w meczu o Tarcze z Leicester, a potem dowiedział się, że nie wyjdzie w pierwszym składzie także na mecz z Bournemouth. Ormianin pojawił sie w dopiero w końcówce spotkania z drużyną Eddie’ego Howe’a.

Po transferze na Old Trafford wydawało się, że najlepszy piłkarz ubiegłego sezonu Bundesligi będzie pierwszym wyborem na prawe skrzydło, tymczasem w spotkaniu z Leicester wystąpił Jesse Lingard, a po drobnym urazie Anglika, na mecz z Bournemouth wyszedł Juan Mata. Obaj piłkarze zdobyli w tych meczach po bramce. Mkhitaryan stał się zatem dopiero trzecim wyborem menadżera Czerwonych Diabłów na tę pozycję.

Zdaniem “Manchester Evening News”, prawdopodobną przyczyną absencji Henrikha w pierwszych meczach jest problem z adaptacją w Anglii. Podobne kłopoty miał on w Dortmundzie, gdzie przez pierwsze dwa lata miał spore problemy i grał poniżej oczekiwań, a dopiero w trzecim sezonie odpalił i pokazał na co go stać.

Dyskusja