Bailly zachwyca Crooksa

Eric Bailly 2

Garth Crooks jest zachwycony umiejętnościami Erica Bailly’ego, który jest znany ze swoich nadzwyczajnych odbiorów piłki.

Bailly przebywał na boisku przez pełne 90 minut meczu z Bournemouth. Mimo 22 lat zapewniał obronie stabilność i nie dopuszczał napastników rywali do sytuacji strzeleckich. Jego postawa stała się jeszcze bardziej imponująca, gdy Jose Mourinho ujawnił, że reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej zmagał się ze stłuczeniem i nie przepracował w pełni ostatniego tygodnia.

Crooks nie potrafi sobie przypomnieć obrońcy, który tak dobrze utrzymywałby się przy piłce i podawał tak celnie. Eric miał 95% skuteczności podań, co jest niesamowitym wynikiem. Garth ostrzegł, że prawdziwe testy jeszcze nadejdą, ponieważ Bournemouth nie ryzykowało i nie stanowiło dużego zagrożenia w ofensywie.

Niesamowity debiut w Premier League. Siła, szybkość i fantastyczne podania. Nie pamiętam kiedy po raz ostatni widziałem defensora, który nigdy nie oddawał piłki rywalom. Występ Bailly’ego dobrze wróży Jose Mourinho, jednak prawdziwe testy jeszcze przed nim, ponieważ Bournemouth nie było groźne w ofensywie. – napisał Crooks w swojej kolumnie na BBC Sport.

Źródło:

Squawka

Dyskusja