Rashford zainspirowany Pogbą i Zlatanem

628-390-rashford

Marcus Rashford przyznał, że Wayne Rooney i Zlatan Ibrahimovic pomagają mu w staniu się jeszcze lepszym napastnikiem.

Marcus w ciągu kilku miesięcy stał się pierwszoplanowym piłkarzem Manchesteru United. Do tego zaliczył reprezentacyjny debiut i pojechał na EURO 2016. Rashford jest zadowolony z tych osiągnięć, ale zapewnia, że to tylko początek.

Przybycie Zlatana na Old Trafford miało spowolnić rozwój Rashforda, ale Jose Mourinho zdementował te plotki. Menadżer powiedział, że Szwed pomoże Marcusowi w staniu się lepszym piłkarzem. Te doniesienia potwierdził Marcus.

To niesamowite, że mogę uczyć się od Zlatana i Wayne’a. Do tego mamy Michaela Carricka, który jest równie pomocny.

18-latek już wcześniej chwalił wpływ jaki Michael Carrick wywiera na młodych piłkarzy Manchesteru United.

Oni [Zlatan, Carrick i Rooney] wygrali tak wiele trofeów. Zlatan ma ich ponad trzydzieści, a Wayne i Michael to jedni z najbardziej utytułowanych angielskich piłkarzy. Muszę korzystać z ich wiedzy. Oni mają za sobą przechodzenie z drużyn juniorskich do seniorskich, więc z ich pomocą nie będzie to tak bolesne.

Transfer Paula Pogby ściągnął na Old Trafford wiele uwagi. O pomocniku wypowiedział się również Marcus.

To pomocnik, który jest w stanie zrobić wszystko. Umie atakować, umie strzelać, umie zapewnić stabilność, umie asystować i potrafi bronić dostępu do bramki. Cieszę się, że mamy go u siebie. Inne transfery również były bardzo ważne, ponieważ zwiększały morale zespołu.

Źródło:

MUFC Latest

Dyskusja