Dobre otwarcie sezonu! United pokonuje 3-1 Bournemouth!

628-390-mata-15

Manchester United pokonał 3-1 Bournemouth w meczu 1 kolejki Premier League sezonu 2016/17. Bramki dla United strzelali Mata, Rooney i Zlatan, a honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Smith.

W pierwszej połowie nie oglądaliśmy zbyt wielu sytuacji podbramkowych, o czym świadczy fakt iż Bournemouth nie miało ani jednego celnego strzału, natomiast United zanotowało 3 celne uderzenia.

Pierwsza groźniejsza akcja United miała miejsce w 22 minucie, kiedy to Martial przeprowadził akcje lewym skrzydłem i uderzył na bramkę Bournemouth, lecz jego strzał był bardzo niecelny.

Dwie minuty później United przeprowadziło bardzo składną akcje, w której po rozegraniu piłki w trójkącie Herrera – Mata – Valencia, Rooney znalazł się w dobrej sytuacji strzeleckiej, lecz Artur Boruc był na miejscu.

W 40 minucie mieliśmy 1-0 dla United. Nieporozumienie w obronie Bournemouth na raty wykorzystuje Juan Mata.

W 50 minucie po znakomitym podaniu piętką Ibrahimovica, Rooney znalazł się sam na sam z Borucem, ale polski bramkarz wyszedł zwycięsko z tego pojedynku.

W 59 minucie mamy już 2-0! Akcja prawym skrzydłem Valencii, uderzenie z woleja Martiala i Rooney pakuje głową piłkę do bramki.

W 62 minucie mogła paść kolejna bramka dla United. Martial wywalczył rzut wolny tuż przed polem karnym. Dobrze uderzył Zlatan, ale Boruc kolejny raz dobrze interweniuje.

W 64 minucie jest już 3-0! Zlatan przejął piłkę kilkadziesiąt metrów od bramki Bournemouth i z 25 metrów uderzył po ziemi w długi róg bramki.

W 69 minucie jest 3-1! Bournemouth przeprowadza dobrą akcje i Smith strzela w okienko bramki De Gei.

W doliczonym czasie gry Bournemouth stworzyło sobie jeszcze dwie doskonałe okazje, ale De Gea stanął na wysokości zadania.

Czerwone Diabły pewnie pokonują 3-1 Bournemouth i zdobywa swoje pierwsze 3 punkty w lidze. W następnym meczu podopieczni Jose Mourinho zmierzą się z Southampton na Old Trafford.

BOURNEMOUTH – MANCHESTER UNITED 1-3
Bramki: Smith 69′ – Mata 40′, Rooney 59′, Ibrahimovic 64′

SKŁADY:

Bournemouth: Boruc, Francis, Cook (Gradel 81′), Surman, Arter, Daniels, Wilson (Grabban 67′), Smith, King, Cooke, Ibe (Afobe 68′)

Man Utd: De Gea, Valencia, Bailly, Blind, Shaw, Fellaini, Herrera, Mata (Mkhitaryan 75′), Rooney (Depay 89′), Martial (Schneiderlin 85′), Ibrahimovic