Pogba i Carrick pierwszym wyborem Mourinho

628-390-pogba-manutd-6

Michael Carrick i Paul Pogba będą stanowili parę podstawowych środkowych pomocników w Manchesterze United – informuje “The Mirror”.

Jose Mourinho wreszcie ściągnął na Old Trafford Paula Pogbę za blisko 90 milionów funtów i podkreślił on, że Francuz będzie partnerem Michaela Carricka na środku pomocy Czerwonych Diabłów.

Pogba był jednym z priorytetów dla The Special One, który widzi w nim kompletnego piłkarza, idealnie pasującego do jego koncepcji, dlatego jego gra w pierwszym składzie wydaje się być pewna. Dodatkowo Portugalczyk bardzo chwali doświadczonego Michaela Carricka, podkreślając, że jego inteligencja boiskowa i ogranie na najwyższym poziomie predysponuje go do bycia ważnym ogniwem w nowym United.

Mamy Michaeal Carricka, 34 czy 35-letniego piłkarza. On jest bardzo stabilny, inteligentny, idealnie nadający się do gry przed obrońcami, może dać nam wielką stabilizację. Taktycznie jest on bardzo inteligentny – powiedział menadżer United.

Dodatkowo mamy też ludzi takich, jak Schneiderlin, Herrera, również mających doświadczenie w Premier League.

W meczu o Tarcze Wspólnoty Mourinho ustawił swój zespół w formacji 4-2-3-1, w takiej samej w jakiej Pogba nie najlepiej radził sobie w reprezentacji Francji podczas Euro 2016, lecz zdaniem mediów, Portugalczyk może przejść na ustawienie 4-3-3, który grał w zwycięskim sezonie z Chelsea i w którym to Pogba ma pokazać swoje najmocniejsze strony.

– Tym, który jest wystarczająco silny i mocny, dobrze grający defensywnie, a przy tym jest kreatywny, potrafiący zdobywać gole, a także podłączający się pod akcje ofensywne jest Pogba. On doda jakości naszej pomocy. Mamy w drużynie piłkarzy podających, a nie zawodników biegających z piłką, dlatego to idealny profil piłkarza do naszego zespołu– podsumował Mourinho.

Źródło:

The Mirror

Dyskusja