MU: Mourinho musi sprzedać kilku piłkarzy, zanim dokona kolejnego zakupu

628-390-mourinho-manutd-4

Władze Manchesteru United zapowiedziały Jose Mourinho, że musi on sprzedać kilku piłkarzy, zanim sprowadzi na Old Trafford środkowego defensora – informuje ESPN powołując się na źródła klubowe.

Po sprowadzeniu głównego celu transferowego w postaci Paula Pogby, Mourinho chciałby kupić jeszcze lidera defensywy, zawodnika pokroju Nemanja Vidica, jednak dostał on jasny sygnał, by najpierw sprzedał kilku zawodników by zachować balans w składzie.

Klub wystosował taką prośbę, gdyż sprowadzenie środkowego obrońcy jakiego oczekuje Portugalczyk prawdopodobnie będzie się wiązać z kolejnym sporym wydatkiem, ponieważ menadżerowi United najbardziej by odpowiadał defensor pokroju Leonardo Bonucciego czy Raphaela Varane’a.

Francuski obrońca Realu Madryt już zdążył jednak odrzucić możliwość przenosin na Old Trafford, natomiast Bonucci wyraża teraz większą chęć opuszczenia Turynu, niż miało to miejsce we wcześniejszym okresie tego okienka, kiedy to wydawało się, że bliski jego zakontraktowania był Manchester City.

Zdaniem ESPN, Mourinho ma sprzedać nawet do 10 piłkarzy na czele z Juanem Matą, Adnanem Januzajem czy Bastianem Schweinsteigerem. O ile sprzedaż dwóch ostatnich jest raczej formalnością, o tyle Hiszpan powinien jednak pozostać na Old Trafford.

Mourinho wydał na wzmocnienia około 145 milionów funtów, sprowadzając Pogbę, Bailly’ego, Ibrahimovica i Mkhitaryana, a sprzedał on dotychczas tylko Paddy’ego McNaira i Donalda Love’a. Jest jednak wielce prawdopodobne, że w ciągu kilku najbliższych dni kilku piłkarzy odejdzie jeszcze z Manchesteru.

Źródło:

ESPN

Dyskusja