Wenger: Transfer Pogby wyznacza nowe standardy

628-390-wenger

Arsene Wenger podkreślił, że transfer Paula Pogby do Manchesteru United wyznacza nowe standardy, dodał on przy tym, że angielskie kluby są zmuszone do płacenia większych kwot za piłkarzy z zagranicy.

Pogba sfinalizował długo wyczekiwany transfer z Juventusu na Old Trafford za rekordowe 89 milionów funtów, lecz kwota ta może jeszcze wzrosnąć po spełnieniu pewnych warunków.

Z jednej strony Wenger podkreśla, że United pozyskało jeden z największych talentów w futbolu, lecz z drugiej strony dodaje, iż Manchester był zmuszony do zapłacenia zbyt dużej kwoty za Francuza.

Wartość piłkarza zależy od jego talentu, oczekiwanego wzmocnienia drużyny, jego wieku i oczywiście wartości odsprzedaży.

Jeśli mówimy o Pogbie, to wyznacza on nowe standardy, lecz jesteśmy w systemie, nad którym nie możemy zapanować. Jesteśmy zmuszeni by podążać za cenami płaconymi przez innych ludzi. Kwoty cały czas rosną, ponieważ możliwość zarobienia pieniędzy jest dużo większa. To dlatego doczekaliśmy się po raz pierwszy kwoty bliskiej 100 milionom funtów – powiedział Wenger.

Wenger wierzy, że Światowy rekord transferowy Pogby jest odzwierciedleniem tego co się obecnie dzieje na rynku transferowym, gdzie angielskie kluby są zmuszone do płacenia większych pieniędzy za piłkarzy, niż ich konkurenci z innych krajów.

To sprawia, że rynek jest bardziej nieprzewidywalny. Możesz wcześniej wycenić jakiegoś piłkarza, lecz obecnie to który klub się po niego zgłasza jest ważniejsze od wszystkiego innego.

– Jeśli udamy się do Hiszpanii i jesteśmy angielskim klubem, inflacja robi swoje. Muszę powiedzieć, że we Francji kluby kierują się większym rozsądkiem. Jeśli zgłasza się klub z Anglii, cena za piłkarza z miejsca idzie w górę, ponieważ w Anglii są pieniądze – zakończył menadżer Arsenalu.

Źródło:

Sky Sports

Dyskusja