Mourinho: Man Utd musi grać w Champions League

628-390-mourinho-manutd-5

Celem Jose Mourinho jest zakwalifikowanie się do przyszłorocznej edycji Champions League. Portugalski menadżer uważa, że Liga Mistrzów bez Manchesteru United jest niepełna.

W ciągu ostatnich trzech lat Manchester United tylko raz zagrał w Lidze Mistrzów. Z tego powodu głównym celem Mou jest wprowadzenie “Czerwonych Diabłów” do Ligi Mistrzów. Jak twierdzi jest to korzyść dla klubu, ale także samego turnieju.

Manchester United musi grać w Lidze Mistrzów. Uważam, że Liga Mistrzów jest pusta bez Manchesteru United. Wyobraźcie sobie ten turniej bez Manchesteru United, Barcelony czy Realu. Są kluby bez których Liga Mistrzów nie może istnieć i jednym z nich jest Manchester United.

Zajęcie piątego miejsca w sezonie 2015/16 sprawiło, że Manchester United zagra w tegorocznej edycji Ligi Europy. Dla Mou taka sytuacja w nadchodzących sezonach jest niedopuszczalna.

Nie byłbym zadowolony z zakończenia sezonu w pierwszej czwórce. Moim celem jest otworzenie furtki do dalszych sukcesów. Nie lubię mówić piłkarzom, że naszym zadaniem jest ukończenie sezonu w top four. Wolę mówić, że mamy zwyciężyć w każdym meczu. Oczywiście nie jest to możliwe, szczególnie w takiej lidze jak Premier League, jednak jest to zmiana mentalności. Piłkarze wychodzą z innym nastawieniem i chcą dać z siebie wszystko.

Mourinho jest znany z wygrywanie trofeów. Właśnie dlatego został zatrudniony na Old Trafford. Zdobycie FA Cup i Tarczy Wspólnoty nie zadowoliło nikogo.

“The Special One” przyznaje, że wielomilionowe transfery nakładają na niego specyficzne poczucie obowiązku.

Czuję ciążącą na mnie odpowiedzialność. Cały świat na mnie patrzy, ale jest to szczególnie widoczne w Manchesterze, gdzie każdy żyje futbolem. Czuję odpowiedzialność, ale nie presję. Od czasu pracy w Porto się z tym zmagam, więc nie jest to dla mnie nowość. To mnie motywuje i pomaga w działaniu. Muszę przyznać, że za tym tęskniłem.

Źródło:

Daily Mail

Dyskusja