Man Utd: Pokonanie Realu w walce o Pogbę to początek nowej ery

628-390-pogba-manutd-6

Manchester United jest przekonany, że sprowadzenie Paula Pogby za rekordowe 89,3 mln funtów dało sygnał o zmianie sił na rynku transferowym, a także to, że angielskie drużyny nie będą dłużej przegrywać walk o najlepszych piłkarzy z hiszpańskimi gigantami.

Wraz z przybyciem Pogby na Old Trafford, Manchester United dał jasny sygnał, że jest teraz na transferowym rynku gracz, z którym każdy rywal musi się liczyć i który nie ugnie się przed walką o piłkarzy z Realem Madryt czy FC Barceloną.

Transfer Francuza do United jest pierwszym takim przypadkiem, kiedy Światowej klasy piłkarzy wybrał transfer na Wyspy kosztem przenosin do Hiszpanii. Ostatnie 5 rekordów transferowych zostało ustanawianych przez Real Madryt, który był znany z tego, że jeśli jakiś piłkarz jest na jego celowniku, to na pewno trafiał on na Santiago Bernabeu.

Pogba miał możliwość wyboru pomiędzy dobrze mu znanym United lub preferowanym dotychczas przez najlepszych piłkarzy kierunkiem, czyli Hiszpanią. Wcześniej na Madryt bądź Barcelonę decydowali sie miedzy innymi tacy piłkarze jak Ronaldinho, Karim Benzema, Gareth Bale, Cristiano Ronaldo, Luis Suarez czy Zinedine Zidane.

Również Gary Neville uważa, że transfer Pogby na Old Trafford oznacza początek lepszej dla klubów z Premier League zmiany na rynku transferowym.

Myślę, że to bardzo dużo pieniędzy, ale dotychczas Premier League ciągle traciła najlepszych piłkarzy, którzy często wybierali grę w Hiszpanii.

Nie mogliśmy zwabić piłkarzy by przyszli do Anglii, a także nie mogliśmy ich zatrzymać gdy stawali się najlepsi. Teraz wygląda na to, że trafił tu piłkarz, który może być największym transferem lata.

– Pozyskanie Pogby przez Manchester United jest ważnym momentem dla Premier League. Po raz pierwszy wielka gwiazda z zagranicy wolała trafić do Anglii. Teraz znacznie więcej graczy może wybierać ten kierunek kosztem Barcy czy Realu Madryt – powiedział Neville.

Źródło:

The Mirror

Dyskusja