Wywiad z Paulem Pogbą dla MUTV cz.2

628-390-pogba-manutd-5

Paul Pogba tuż po transferze do Manchesteru United, udzielił wywiadu dla MUTV. Oto druga część jego wywiadu.

Jakie myśli przychodzą do Twojej głowy, gdy pomyślisz ponownie o drużynie United do lat 18, wygraniu Youth Cup i przebiciu się do pierwszej drużyny.
– Gdy przyszedłem tu pierwszy raz, pamiętam, że byłem w szkole w akademii. Widziałem Warrena Joyce’a, zawsze pamiętam treningi, które z nim miałem, szatnie, kantynę, w której jedliśmy, wszystko takie samo, często o tym wcześniej myślałem. To jak obraz, miałem swój obraz… to coś czego nie potrafię wytłumaczyć, to szalone. Po prostu czuje się szczęśliwy. Będąc szczerym, brak mi słów. To po prostu szczęście. Zwyczajnie nie mogę się doczekać gry z moim nowym zespołem. To nie wygląda, jak moja nowa drużyna, to tak jakbym opuścił drużynę i teraz do niej wrócił. To wspaniałe uczucie.

Brakowało nam Ciebie tutaj w MUTV, cieszyliśmy się, gdy byłeś tu pierwszy raz. Jakie są Twoje doświadczenia z tym, że byłeś wcześniej regularnie w MUTV?
– Zaczynałem z MUTV. Mój pierwszy wywiad był tutaj w United. Wiec teraz wracam i czuje się, jak bym udzielał mojego pierwszego wywiad – jestem tylko wyższy, większy i starszy. Ciesze się z tego.

Przychodzisz by grać dla menadżera z wieloma sukcesami i wielką osobowością, jak ważny on był przy podjęciu decyzji o Twoim powrocie tutaj?
– Po pierwsze rozmawiałem z wieloma piłkarzami grających u niego gdy był w Madrycie, rozmawiałem z Moratą, Varanem – obaj mi powiedzieli, że to dobry trener dla mnie, który pomoże mi poprawić moje umiejętności i sprawi, że będę ciężej pracował. Czuję to. Rozmawiałem z nim wiele razy i dodał mi energii, mam bardzo pozytywne wrażenia. Dlatego pomyślałem “czemu nie”? Jestem pewien, że pomoże mi stać się lepszym piłkarzem  i lepszą osobą.

To była długa podróż dla Ciebie przez ostatnie 6 czy 7 lat, ale wciąż jesteś młody, patrząc na to z perspektywy futbolu, jak więc myślisz, co możesz osiągnąć podczas swojej kariery?
– Po pierwsze, wygranie ligi po raz pierwszy z United , ponieważ nie wygrałem jej gdy odchodziłem. Oczywiście Liga Mistrzów i z nagród indywidualnych moim marzeniem jest wygranie Złotej Piłki. Mam nadzieje, że to osiągnę, ale najpierw celem jest Premier League, której nigdy nie wygrałem.

Ten transfer oznacza, że ponownie spotkasz się z takimi ludźmi jak Jesse Lingard, z którym wygrywałeś FA Youth Cup. Czy byłeś w kontakcie z tymi chłopakami?
Wielokrotnie rozmawialiśmy, po prostu byłem z nim w kontakcie. Jestem bardzo szczęśliwy z jego powodu, z tego co osiągnął i jestem bardzo z niego dumny. Wiem, że był na wypożyczeniu, potem wrócił i znów poszedł na wypożyczenie, ale Jesse Lingard zawsze po prostu strzelał gole. Bardzo się ciesze z jego powodu. Widziałem też Sama Johnstone’a, Willa Keane’a i kilku pozostałych piłkarzy, z którymi kiedyś grałem. Po prostu mieliśmy ze sobą kontakt i bardzo się ciesze z ich powodu.

Fani są podekscytowani, że znów tu będziesz, czy masz więc dla nich jakąś wiadomość?
– Wracam i nie mogę się doczekać by dać im szczęście oraz by im pokazać, że wciąż jestem Paulem Pogbą, tylko trochę innym i że nie wracam tu dla żartów, tylko chce im dać radość i czuje, że możemy wygrać ligę. To dlatego tu przyszedłem.

Część pierwszą wywiadu można przeczytać TUTAJ!

Źródło:

manutd.com

Dyskusja