Wywiad z Mourinho dla MUTV po transferze Pogby

628-390-mourinho-9

Jose Mourinho w wywiadzie dla MUTV przekazał, że czuje iż Paul Pogba wrócił do domu i że ma on tu wszystko by stać się super gwiazdą w Manchesterze United.

Lubie w nim wszystko – powiedział Mourinho, zapytany o swój ostatni nabytek. – Wiem, że się o tym dyskutuje i rozumiem to. Czasami w piłce dzieją się takie rzeczy i klub bije rekord, ale to jest możliwe tylko w takich klubach jak Man United.

– Gdy słyszałem pewne komentarze i krytykę niektórych menadżerów, nie sądzę by mieli oni kiedyś taki problem, jak bycie w jednym z największych klubów Świata. Więc w Man United takie rzeczy się zdarzają.

– To bardzo młody gracz, niesamowity pomocnik o bardzo dobrych warunkach fizycznych, a przy tym mający zwinność, koordynację i wielkie umiejętności. On ma wszystko. To czego musi się teraz nauczyć to gry z nami, bo jak często powtarzam, w piłce możesz być super zawodnikiem, takim jak on, ale drużyna to drużyna i musisz się nauczyć grać w tej drużynie.

Musimy z niego wyciągnąć to co najlepsze, a to może być proces. Jeśli więc będzie on potrzebował ochrony, jestem tu by mu ją dać. Wiem, że niektórzy ludzie myślą, że przyjdzie do nas i pierwsze jego dotkniecie piłki to będzie gol, ale jestem tu by go chronić i by dać mu najlepsze warunki by stał się tym kim chce się stać, czyli piłkarzem Man United, wizytówką tego klubu. Jestem więc bardzo szczęśliwy.

Zapytany czy Pogba wydaje się być szczęśliwy z powrotu do Manchesteru odpowiedział:

Czułem to, gdy rozmawiałem z nim po raz pierwszy. Czuję to też teraz gdy widzę go w ośrodku treningowym z ludźmi, których zna z czasów gdy był dzieciakiem. Nie wygląda on jak gwiazda.

– On wygląda jak dzieciak, który wrócił do dawnej szkoły i znajduje ludzi, o których się troszczy i ludzi, którzy go bardzo kochają. Wierzę więc, że po kilku dniach będzie on się tu czuł jakby nigdy stąd nie odchodził. Jeśli patrzeć na to z punktu widzenia adaptacji w klubie, nie jest on nowym piłkarzem, to po prostu dzieciak, który wraca do domu – zakończył menadżer United.

Źródło:

manutd.com

Dyskusja