Voller: Bastian jest w stanie grać na najwyższym poziomie

628-390-schweinsteiger-6

Rudi Voller jest kolejnym człowiekiem, który poparł Bastiana Schweinsteigera. Legenda niemieckiej piłki uważa, że Basti będzie w stanie grać na najwyższym poziomie jeszcze przez dwa lata.

Bastian zrezygnował z gry w reprezentacji Niemiec, a Jose Mourinho nie widzi dla niego miejsca w Manchesterze United. 32-letni pomocnik trenuje z drużyną rezerw i zapewne odejdzie z Old Trafford.

Voller uważa, że Jose popełnił błąd. Rudi był selekcjonerem reprezentacji Niemiec i za jego kadencji w 2004 roku Schweinsteiger zaliczył swój debiut w kadrze.

Niezależnie od miejsca Bastian będzie w stanie grać na najwyższym poziomie przynajmniej przez najbliższe dwa lata. Rezygnacja z gry w reprezentacji pomoże mu w zachowaniu długowieczności. W takim wieku nie jest mu potrzebny dodatkowy bagaż. Lahm już to udowodnił.

Lahm zrezygnował w grze w reprezentacji po wygranym mundialu w 2014 roku, a następnie podpisał czteroletnią umowę z Bayernem Monachium.

Czym dłużej grasz w piłkę, tym częstsze są kontuzje. Trzeba umieć sobie z nimi radzić i to musi być kluczowym zadaniem na najbliższe miesiące dla Bastiana.

Źródło:

Daily Mail

Dyskusja