Pirlo: Pogba chce być najlepszy na Świecie!

628-390-pogba-pirlo

Wciąż nie ma oficjalnego potwierdzenia transferu Paula Pogby z Juventusu do Manchesteru United, jednak jego były kolega z drużyny, Andrea Pirlo wierzy, że Francuz osiągnie sukces w barwach Czerwonych Diabłów.

Pirlo i Pogba grali razem przez 3 sezony, do czasu aż Pirlo odszedł do New York City FC w 2015 roku. Zdaniem 37-latka, były już pomocnik Juventusu zamierza być najlepszym piłkarzem na Świecie i może to osiągnąć w United.

On już jest oczywiście wspaniały piłkarzem, jednak czasem zawodnicy mają umiejętności, które są dla nich wystarczające. Z Paulem jest zupełnie inaczej. To piłkarz z wielkimi możliwościami. On chce być najlepszy na Świecie i chce się uczyć od trenerów i starszych piłkarzy. Jego celem jest bycie najlepszym – powiedział Włoch.

Po odejściu Pogby z United w 2012 roku, jak powiedział Pirlo, wielu piłkarzy Juventusu nie mogło uwierzyć, że tak łatwo pozwolono mu odejść z Manchesteru. Włoch podkreślił też, że wbrew ogólnie panującej opinii, piłkarze nie myślą o kwocie, za jaką przechodzą do innego klubu.

Zawsze będę pamiętał jego pierwszy dzień na treningu w Juventusie. Był młody, ale każdy z nas widział, że był on wyjątkowy. Nie mogliśmy uwierzyć, że Manchester United pozwolił mu odejść.

Wielu ludzi mówi o kwocie jego transferu i czy jest on wart takich pieniędzy. Ale jeśli płacisz wielkie pieniądze, po prostu zadajesz sobie jedno pytanie, czy ten piłkarz może odegrać ważną role w wygrywaniu trofeów. Jeśli tak, to piłkarz zawsze będzie wart tych pieniędzy dla klubu, który go kupił. Wiemy, że Pogba może to zrobić i może to robić przez wiele lat. 

– Jednym z największych nieporozumień jest to, że piłkarze myślą o kwotach swoich transferów. Dla piłkarza nie ma to znaczenia, czy zmienia klub za 1, 10 czy 100 milionów euro. To jest coś, co piłkarze zostawiają dla swoich agentów i klubów.

– Jako piłkarz, po prostu chcesz być tam, gdzie możesz osiągnąć wszystko co sobie zakładasz – zakończył Pirlo.

Źródło:

The Mirror

Dyskusja