Pierwszy wywiad Paula Pogby dla MUTV

628-390-pogba-manutd-4

Paul Pogba udzielił ekskluzywnego wywiadu dla MUTV tuż po sfinalizowaniu swojego transferu do Manchesteru United z Juventusu Turyn. W pierwszej części wywiadu, Francuz mówi o ekscytacji z powodu powrotu do United, oraz o tym jak dorósł przez 4 lata rozłąki z Old Trafford.

Paul, witaj z powrotem w Manchesterze United. Jak opiszesz emocje, które Ci teraz towarzyszą?
– Będąc szczerym, brak mi słów, po prostu brak mi słów. Gdy wróciłem do Carrington, to było jak bym wrócił do domu. Wydawało mnie się, że wyjechałem na wakacje i wróciłem do domu. Jestem szczęśliwy i zobaczyłem wszystkich, te same osoby. Będąc szczerym, to wspaniałe uczucie.

Myślę, że po tym co powiedziałeś, będzie to zabawne pytanie, ale dlaczego wróciłeś do United? Co skłoniło Cie do powrotu?
– Myślę, że to przeznaczenie. Mogę tak to nazwać. Najpierw moja mama powiedziała mi, że mógłbym tu wrócić, a ja odpowiedziałem jej “Nigdy nic nie wiadomo, zobaczymy”. Dla mnie to też wielkie wyzwanie, wrócić tu skąd przyszedłem, gdzie dorastałem, gdzie zaczynałem. Nie dokończyłem tego co tu zacząłem, wiec myślę, że przyszedłem tu by to dokończyć.

I oczywiście, musiałeś posłuchać swojej mamy…
– Moja mama, ona powiedziała “Twoja mama ma zawsze rację”. Wiec miała tym razem rację, więc jest dobrze.

Jakie to jest uczucie być najdroższym piłkarzem na Świecie? To całkiem spore osiągnięcie przy tym wszystkim co dotychczas osiągnąłeś…
– Dla mnie ważne jest tylko myślenie o boisku. Chce grać świetnie, chce być jednym z najlepszych, wygrywać trofea, osiągać cele i to wszystko. Dlatego tu przyszedłem, by to zrobić, by być jednym z najlepszych i by wygrywać trofea, ponieważ wiem, że ten klub musi wygrywać trofea. Ten klub jest stworzony by wygrywać trofea i dokonywać wielkich rzeczy. Skupiam się tylko na tym i to wszystko. Jestem gotów do pracy i do osiągnięcia tych celów.

To było dla Ciebie szalone lato, grać na Euro we Francji, a potem być łączonym z różnymi klubami?
– Tak. Czy było to trochę smutne? Oczywiście, ponieważ przegraliśmy finał u siebie. Ale powiem, że jestem szczęśliwy. Najpierw była gorsza chwila a teraz jest lepsza, wiec jestem teraz szczęśliwy. Wracam do domu i to jest trochę szalone, to na prawdę szalone, trudno mi to wytłumaczyć. Jestem bardzo, bardzo szczęśliwy, to uczucie które jest w moim ciele. Nie mogę się doczekać początku.

Jaki jest Paul Pogba teraz, porównując to do momentu gdy miałeś 18 czy 19 lat, będąc wówczas w akademii?
– Cóż, byłem młodszy. Teraz jestem wyższy i większy. To jest tak, jak Ci mówiłem, czuje się tak jakbym wyjechał na wakacje i wrócił do domu. Miałem zamiar tu wrócić. Czuje to. Zawsze miałem United w swoim sercu i dlatego tu wróciłem. Jestem szczęśliwy, po prostu szczęśliwy.

Jak się zmieniłeś jako piłkarz, od czasu gdy byłeś w United za pierwszym razem? Czego się nauczyłeś o swojej grze, o sobie? Jak się zmieniłeś?
– Jestem bardziej doświadczony. Wygrałem tytuły z Juventusem. Grałem z wielkimi piłkarzami, tak samo jak wtedy, gdy zaczynałem w Man United oczywiście. Wróciłem. Nie wróciłem teraz z akademii, odszedłem gdzieś indziej i wróciłem jako dorosła osoba. Mogę powiedzieć, że wróciłem z doświadczeniem, z większą ilością rozegranych meczów, wiec myślę, że taka jest różnica.

Druga część wywiadu będzie dostępna dziś po godzinie 10 rano, tuż po opublikowaniu go na oficjalnej stronie Manchesteru United.

Źródło:

manutd.com

Dyskusja