Houllier: Man Utd to już nie jest klub, to fabryka!

628-390-houllier

Były menadżer Liverpoolu, Gerard Houllier przekazał, że jego zdaniem Paul Pogba będzie miał ciężko by udźwignąć presje po rekordowym transferze do Manchesteru United. Zdaniem Francuza ten transfer pokazuje, że United nie jest klubem piłkarskim, a fabryką.

Pogba sfinalizował dziś swój wart 89,3 milionów funtów transfer z Juventusu Turyn do Manchesteru United. Zdaniem Houlliera nie ma pewności, że 23-latek będzie odpowiednim wzmocnieniem drużyny Czerwonych Diabłów.

Suma tego transferu jest porażająca. Problemem może być osobowość piłkarza, który dotychczas nie zmagał się z taką presją. Dlatego właśnie rola menadżera jest teraz bardzo istotna – powiedział Houllier.

– On nie będzie miał co tydzień meczów pokazujących, że jest wart 100 milionów euro, trzeba mieć na uwadze jego charakter. Wiele zależy od klubu i otoczenia. Anglicy chcą jednak gwiazdy.

Manchester United generuje ogromne przychody. 120 milionów euro przez 5 lat gry, to daje zarobki w wysokości 25 milionów euro rocznie – to zrozumiałe, gdy masz budżet wielkości 500 milionów euro.

– United w każde transferowe okienko dokonuje zakupów lub sprzedaje piłkarzy za około 50 milionów euro. To już nie jest klub piłkarski, to fabryka! – zakończył były menadżer Liverpoolu.

Źródło:

ESPN

Dyskusja